Zbigniew Tracichleb nowym prezesem PKP LHS

Wybrano nowego prezesa PKP LHS. Zmienili się też członkowie zarządów spółki - poinformowało PKP w środę (13 stycznia) w komunikacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbigniew Tracichleb nowym prezesem PKP LHS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 17:37


Z zarządu PKP LHS zostali odwołani: dotychczasowy prezes Łukasz Górnicki i dotychczasowi członkowie zarządu Mirosław Smulczyński oraz Daniel Pitrus. Na stanowisko prezesa spółki powołany został Zbigniew Tracichleb, a członkami zarządu zostali Andrzej Skiba i Dariusz Sikora.

Zbigniew Tracichleb od 1978 r. związany jest z Polskimi Kolejami Państwowymi, a następnie Grupą PKP. Przez 35 lat przeszedł wszystkie szczeble od maszynisty do prezesa zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa w Zamościu, które to piastował od 2006 do 2013 r. Ukończył wydział prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i studiów podyplomowych Menedżer Jakości na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

PKP LHS (PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa) to firma, która zarządza infrastrukturą najdłuższej w Polsce szerokotorowej linii LHS (o rozstawie szyn 1520 mm) oraz oferuje usługę trakcyjną i dodatkowe usługi logistyczno - spedycyjne. Linia LHS ma określony zasięg regionalny - biegnie przez obszar południo-wschodniej Polski, województwo lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.