Zbigniew Rynasiewicz nowym wiceministrem transportu

Przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz (PO) zastąpi Tadeusza Jarmuziewicza na stanowisku wiceministra transportu - poinformował w środę dziennikarzy minister transportu Sławomir Nowak. Rynasiewicz ma odpowiadać w resorcie za drogi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbigniew Rynasiewicz nowym wiceministrem transportu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 cze 2013 13:15


Jarmuziewicz został odwołany na początku tygodnia. Pod koniec maja media donosiły o notatce sporządzonej przez pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), z której wynikało, że Jarmuziewicz spotykał się nieformalnie z przedstawicielami firmy Alpine Bau i rozmawiał o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Rynasiewicz jest posłem czwartą kadencję. Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2002-2005 pełnił funkcję starosty leżajskiego. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Grodzisko Dolne (woj.podkarpackie). Był najmłodszym wójtem w województwie, miał wtedy 26 lat.

Urodził się 4 października 1963 roku w Grodzisku Dolnym, mieszka tam do dziś.

Premier Donald Tusk odwołał Jarmuziewicza z funkcji wiceministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w poniedziałek. Kłopoty Jarmuziewicza rozpoczęły się pod koniec maja, gdy ujawniono informację o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1.

Media donosiły o notatce sporządzonej przez pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z której wynikało, że Jarmuziewicz rozmawiał w restauracji z przedstawicielami firmy Alpine Bau i lokalnymi władzami o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.