Zbigniew Majtyka nowym partnerem Deloitte w Katowicach

0 0
Zbigniew Majtyka nowym partnerem Deloitte w Katowicach
Zbigniew Majtyka, Fot. Mat. pras.

Firma doradcza Deloitte rozwija swoje lokalne struktury. Od maja br. nowym partnerem w dziale doradztwa finansowego w biurze Deloitte w Katowicach jest Zbigniew Majtyka. Jego zadaniem będzie rozwój usług w południowym regionie Polski.

- Deloitte w Polsce poza Warszawą posiada osiem biur regionalnych. Jesteśmy blisko naszych klientów – znajomość specyfiki branż w połączeniu ze znajomością lokalnych uwarunkowań biznesowych pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi doradcze. Katowicki oddział Deloitte, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, jest ważnym elementem w strategii działania Deloitte w Polsce. Dlatego jestem zadowolony, że Zbigniew dołączył do naszego zespołu. Doświadczenie i wiedza Zbyszka oraz jego zespołu wzmacnia nasze kompetencje w tym ważnym gospodarczo regionie Polski – mówi Tomasz Ochrymowicz, partner zarządzający działem doradztwa finansowego, Deloitte Polska.

Czytaj też: Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte

Zbigniew Majtyka jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w BRE Corporate Finance, gdzie od roku 2004 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego oddziału w Katowicach. Od roku 2007 był odpowiedzialny za zbudowanie, a następnie kierowanie działem usług doradczych w PwC Polska w Katowicach. Zbigniew Majtyka będzie odpowiedzialny za rozwijanie usług doradztwa finansowego na terenie województwa śląskiego.

- Na Śląsku działa kilka tysięcy prywatnych firm o obrotach liczonych w dziesiątkach i setkach milionów złotych. Każda z nich chce się rozwijać, a ich właściciele chcą się bogacić. To normalny, zdrowy objaw życia gospodarczego. Rozwój wymaga jednak kapitału, czasami inwestora, który zapewni nie tylko finansowanie, ale też branżowe know-how bądź nowe rynki zbytu. Jednocześnie na rynku są firmy, które mają pieniądze, ale szukają z kolei ciekawych projektów czy okazji inwestycyjnych. Taką okazją i celem biznesowym, coraz częściej jest inna firma, konkurent, i to nie tylko krajowy, ale też zagraniczny. Istnieje też, rosnąca w ostatnich latach liczba firm, których właściciele dochodzą do wniosku, że pora wycofać się z biznesu, odpocząć, i cieszyć się tym, co udało się wypracować - mówi Zbigniew Majtyka.

Czytaj też: Kwiecień, Deloitte: Pracownicy do 35. roku życia to 80 proc. naszej kadry

- Nasz zespół pomaga wszystkim trzem grupom, czyli tym, którzy potrzebują finansowania, tym, którzy szukają celów inwestycyjnych - ale nie chcą szukać po omacku i kupować "kota w worku", i wreszcie tym, którzy chcą sprzedać firmę z maksymalnym zyskiem. Jako jedyni wśród firm doradczych, mamy na miejscu w Katowicach, specjalistów od fuzji i przejęć, oraz prawników, i doradców podatkowych, a dodatkowo korzystamy z wiedzy i doświadczenia całej sieci Deloitte skupionej w 150 międzynarodowych lokalizacjach – dodaje Majtyka.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.