Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa ZUS

0 0
Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa ZUS
Zbigniew Derdziuk, fot. Katarzyna Czerwińska/ Wikimedia Commons

- Swoją misję w ZUS uważam za wypełnioną, a cele, które sobie postawiłem, za zrealizowane - mówi Zbigniew Derdziuk, który złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zbigniew Derdziuk został powołany przez premiera na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w październiku 2009 r.

- Po pięciu latach pracy mogę z czystym sumieniem odejść, stąd złożona na ręce pani premier dymisja - mówi Zbigniew Derdziuk. - Gdy przychodziłem do ZUS, mówiłem o potrzebie poprawy jakości obsługi klientów. Wszystko, co robiłem jako prezes ZUS, miało na celu właśnie podniesienie satysfakcji milionów naszych klientów. Dziś zakład to już inna instytucja, niż ta sprzed pięciu lat. Duża w tym zasługa ludzi, z którymi współpracowałem: zarządu, dyrektorów i zespołu pracowników ZUS - dodaje.

Czytaj też: ZUS: Urzędnicy świętują 80. urodziny na bogato, a przedsiębiorców i pracowników czeka podwyżka składek

Podstawowym kryterium oceny działalności ZUS w ostatnich latach stała się sprawna obsługa klientów. Stąd wprowadzono w całym zakładzie jednolite standardy tej obsługi. W 2012 r. ZUS, jako pierwsza instytucja publiczna, uruchomił ogólnopolski e-urząd tj. Platformę Usług Elektronicznych, która dziś ma już blisko 1 mln zarejestrowanych klientów i była dotychczas wielokrotnie nagradzana.

W minionych latach sprawnie wdrożono w zakładzie wiele istotnych społecznie projektów, jak np. drugofilarowe subkonta, wydłużone zasiłki macierzyńskie i zasiłki rodzicielskie, abolicję dla zadłużonych przedsiębiorców. Obecnie zakład kończy wdrażanie reformy z 2013 r. W marcu, wszystkie środki naszych klientów przeniesione z OFE, zostaną przypisane do indywidualnych kont emerytalnych. Za nami już także pierwsze przesunięcia środków w ramach tzw. suwaka emerytalnego.

Czytaj też: Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

Przed pracownikami jest jeszcze waloryzacja emerytur, do której ZUS jest w pełni przygotowany. Podkreślić należy, że wszystkie te dodatkowe działania zakład realizował bez zwiększania środków na własną działalność, a biorąc pod uwagę inflację, koszty działalności ZUS spadły.

- Dziś zakład to nowoczesna instytucja, zarządzana zgodnie z najwyższymi standardami, zaawansowana technologicznie i przede wszystkim przyjazna klientom. Mam nadzieję, że zaufanie do niej w społeczeństwie będzie rosło. ZUS bowiem to emanacja naszego państwa - mówi Zbigniew Derdziuk.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.