Zarząd PGE GiEK wymieniony. Sławomir Zawada nowym prezesem

Kadrowe tsunami w zarządzie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). W środę (23 grudnia) odwołano dotychczasowego prezesa, Jacka Kaczorowskiego, oraz Romana Formę, wiceprezesa ds. finansowych, Tadeusza Witosa, wiceprezesa ds. inwestycji i zarządzania majątkiem oraz Waldemara Szulca, wiceprezesa ds. wytwarzania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd PGE GiEK wymieniony. Sławomir Zawada nowym prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

24 gru 2015 9:25


Rada Nadzorcza PGE GiEK powołała nowy zarząd w składzie: Sławomir Zawada - prezes zarządu; Radosław Rasała - wiceprezes zarządu ds. finansowych; Krzysztof Nowicki - wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych i zarządzania mieniem; Robert Imbor – wiceprezes oraz Stanisław Żuk – wiceprezes zarządu ds. wydobycia. Robert Imbor oraz Stanisław Żuk zasiadali także w poprzednim zarządzie.

Sławomir Artur Zawada urodził się w 1977 r. W roku 2002 ukończył studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej na kierunku elektrotechnika, specjalność systemy elektroenergetyczne.

Od listopada 2002 do lutego 2007 pracował w Elektrowni Turów na stanowisku operatora nastawni blokowej, od lutego 2007 do lipca 2009 był prezesem Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu. Od lipca 2009 do grudnia 2010 był zastępcą głównego mechanika w Kopex-Famago w Zgorzelcu.

Od grudnia 2010 był członkiem zarządu (dyrektorem ds. ekonomiczno-komunalnych) w Gminnym Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Bogatyni. Jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o nowych członkach zarządu czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tadeusz 2015-12-28 23:03:49

Nareszcie, brawo PiS

- 2015-12-24 10:48:55

I tak co 4 lata, a może co 8. W zależności od wyniku wyborów. Zawady nie znam osobiście, ale jestem z Bogatyni i wiem, jak działają lokalne spółki. Szanse, że okaże się kompetentnym prezesem PGE GiEK są nikłe, a wręcz prawie żadne. Nie wiem, jaki był poprzedni prezes tej spółki, bo na tyle się tym nie interesowałem. Prawdopodobnie też był z nadania politycznego. I tak to się w Polsce kręci. Zamiast fachowców wsadza się swoich i są zmieniani po przegranych wyborach na innych związanych ze zwycięską partią.