Zacharias Piperidis nowym prezesem T-Mobile Polska. Nagła zmiana w zarządzie

Miroslav Rakowski, prezes spółki T-Mobile zdecydował się na odejście z firmy z dniem 31 października. Mimo, że jego kontrakt miał wygasnąć dopiero pod koniec roku. Miejsce Rakowskiego zajmie Zacharias Piperidis.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zacharias Piperidis nowym prezesem T-Mobile Polska. Nagła zmiana w zarządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 paź 2014 14:58


Prezes złożył rezygnację na ręce rady nadzorczej, motywując decyzję nowymi wyzwaniami poza grupą Deutsche Telekom. Rada Nadzorcza T-Mobile Polska zaakceptowała dzisiaj jego rezygnację i podjęła decyzję o wyznaczeniu Zachariasa Piperidisa na pełniącego obowiązki prezesa zarządu od 1 listopada br.

Zacharias Piperidis, który obecnie jest członkiem zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, będzie łączył obowiązki w obu spółkach do czasu powołania nowego prezesa T-Mobile Polska. Miroslav Rakowski pozostanie w spółce do końca roku, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków i wprowadzić Zachariasa Piperidisa we wszystkie obszary działalności firmy.

- Chciałbym podziękować Miroslavowi Rakowskiemu za pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich blisko czterech lat w Polsce. Od czasu jego nominacji T-Mobile Polska przeszła wiele zmian, wliczając w to przeprowadzony w rekordowym czasie rebranding oraz modernizację sieci, która sprawiła, że spółka posiada obecnie najlepszą sieć w Polsce. Firma wprowadziła również w tym czasie mobilne płatności NFC z usługą MyWallet i rozwijała usługi bankowe, a także pozyskała częstotliwości niezbędne do oferowania klientom usług w technologii LTE - powiedział Michael Wilkens, przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile Polska.

- Pragnę wyrazić swoje uznanie dla Miroslava Rakowskiego za jego znaczący wkład w rozwój grupy Deutsche Telekom podczas jego pracy na czele T-Mobile Polska - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami i technologię, komentując decyzję rady nadzorczej T-Mobile Polska.

- Ponadto chciałabym również życzyć Zachariasowi Piperidisowi sukcesów w pracy w T-Mobile Polska. Wiedza, którą nabył podczas pracy w radzie nadzorczej spółki i bogate doświadczenie w sektorze telekomunikacyjnym z pewnością okażą się przydatne, zwłaszcza w związku ze szczególnymi wyzwaniami, jakie stoją przed T-Mobile Polska w niedalekiej przyszłości, takimi jak aukcja częstotliwości, czy integracja prawna z GTS - dodała.

Zacharias Piperidis jest związany z sektorem telekomunikacyjnym od ponad 20 lat i w tym czasie nie tylko miał okazję wykorzystywać w pełni swoje kompetencje w dziedzinie technologii, ale również zdobył bogate doświadczenie w dziedzinie marketingu. Od 2011 jest członkiem zarządu ds. operacyjnych w grupie OTE zarządzającym segmentem stacjonarnym i mobilnym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.