Wymiana kadrowa: Polityczne trzęsienie ziemi w KGHM

• Rada nadzorcza, zarząd, a także niższe stanowiska dyrektorskie - to tylko część kadrowych zmian w KGHM.
• Zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie to tylko początek zmian w KGHM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wymiana kadrowa: Polityczne trzęsienie ziemi w KGHM

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

4 lip 2016 10:08


"Gazeta Wyborcza" przyjrzała się trzęsieniu ziemi, jakie przeżyły w ostatnich miesiącach należące do kombinatu spółki KGHM. Gazeta przypomina o wymianie kadr, do której doszło kilka miesięcy temu, gdy nowo powołana rada nadzorcza KGHM obsadziła w fotelu prezesa Krzysztofa Skórę, a do zarządu weszli także Jacek Rawecki, Wiesław Kilan i Stefan Świątkowski. Wszyscy związani z PiS.

Dyrektorem naczelnym biura KGHM został Wacław Szetelnicki, pisowski przewodniczący Rady Miejskiej w Legnicy, a dyrektorem naczelnym ds. zarządzania kapitałem ludzkim w KGHM jest Radosław Pobol, radny PiS w sejmiku województwa.

"GW" zwraca uwagę, że zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie miedziowego giganta to tylko początek zmian w KGHM. Prawdziwe trzęsienie ziemi przeżyły w ostatnich miesiącach należące do kombinatu spółki.

W Pol-Miedź Transie, należącej do KGHM spółce transportowej świadczącej usługi na rzecz kombinatu prezesem jest dziś Zbigniew Bytnar , szef klubu radnych PiS w legnickiej radzie miejskiej. Do rady nadzorczej Pol-Miedź Transu weszli zaś: kandydat na posła z listy PiS Andrzej Potycz i radny PiS w gminie Legnickie Pole Adam Babuśka.

W spółce Cuprum prezesem i wiceprezesem zostali Piotr Dytko i Andrzej Jaroch, którzy wcześniej zasiadali w sejmiku województwa wraz z Krzysztofem Skórą.

W zaopatrującej całe Zagłębie w prąd i ciepło Energetyce wiceprezesami zostali Marek Litwiński , członek PiS z Jawora, i Wojciech Pawłowski z PiS w Legnicy.Członkiem rady nadzorczej jest tam Piotr Karwan, kandydat PiS do sejmiku w 2014 i na posła w 2015.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.