Woźniak, Kroplewski, Kowalski i Marzec w zarządzie PGNiG

0 0
Woźniak, Kroplewski, Kowalski i Marzec w zarządzie PGNiG
Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG. Fot. (PTWP/Michał Oleksy)

Rada nadzorcza PGNiG powołała sześcioosobowy zarząd. W jego składzie - obok Piotra Woźniaka, prezesa - m.in. Łukasz Kroplewski i Maciej Woźniak.

Prezesem został 59-letni geolog, Piotr Woźniak, który do tej pory pełnił obowiązki prezesa w spółce (od 11 grudnia 2015 r., kiedy to odwołano poprzedni zarząd z prezesem Mariuszem Zawiszą).

W prowadzeniu spółki pomagali mu trzej prokurenci - Bogusław Marzec, Janusz Kowalski i Maciej Woźniak. Po ogłoszeniu 8 stycznia br. konkursu na stanowiska w zarządzie gazowego potentata, na rynku spekulowano, że mają oni duże szanse na objęcie stanowisk w zarządzie spółki. i tak się stało.

Bogusław Marzec został wiceprezesem ds. finansowych, Janusz Kowalski - wiceprezesem ds. korporacyjnych, a Maciej Woźniak - wiceprezesem ds. handlowych. Natomiast Łukasz Kroplewski, który startował w ostatnich wyborach parlamentarnych do ław sejmowych z listy Prawa i Sprawiedliwości, został wiceprezesem ds. rozwoju.

Funkcję wiceprezesa nadal pełni Waldemar Wójcik, wybrany przez pracowników w kwietniu 2014 r.

Jednocześnie Piotr Woźniak zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej PGNiG, a Maciej Woźniak, Bogusław Marzec i Janusz Kowalski wypowiedzieli prokury z dniem 10 lutego 2016 r.

Nowy prezes PGNiG jest absolwentem geologii Uniwersytetu Warszawskiego z 1980 roku. Do 1989 roku był asystentem w Instytucie Geologicznym w Warszawie. Po przełomie 1989 roku zaczął się angażować w politykę. Utożsamiany z prawicą, lecz raczej dość liberalną. W latach 1990-1991 nowy szef gazowego potentata był doradcą ministra rolnictwa i ministra przemysłu. W latach 1992-1996 pełnił funkcję radcy handlowego w ambasadzie RP w Kanadzie.

W latach 1999 -2002 w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie był członkiem rady nadzorczej, piastował też stanowisko wiceprezesa.

Zadania PGNiG

Woźniak kierował resortem gospodarki w rządzie PiS w latach 2005 - 2007, potem w latach 2011 - 2013 był wiceministrem środowiska, Głównym Geologiem Kraju. Wcześniej, w latach 2000-2002 był wiceprezesem zarządu PGNiG odpowiadającym za handel i restrukturyzację. Pod koniec grudnia pytany o plany spółki powiedział, że jednym z najważniejszych zadań jest stabilizacja portfela importowego.

- Powinniśmy podążać za modelem charakterystycznym dla państw zachodnich, jeśli chodzi o źródła i kierunki dostaw. Należy wrócić do pomysłu budowy rurociągu, którym moglibyśmy sprowadzać gaz ze złóż na Morzu Północnym. To jest rejon, który jest stabilnym źródłem dostaw gazu w Europie od wielu lat. Dodatkowo, projekt budowy rurociągu dającego Polsce dostęp do gazu ze złóż na Morzu Północnym pozwoli GK PGNiG na wykorzystanie naturalnych synergii pomiędzy segmentami grupy - podkreślał Woźniak.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.