Wojciechowska, Wąsowicz i Leszczyńska dołączyli do kancelarii Dentos

0 0
Wojciechowska, Wąsowicz i Leszczyńska dołączyli do kancelarii Dentos
Agnieszka Wojciechowska, Wojciech Wąsowicz i Anna Leszczyńska (fot.mat.pras.)

Do warszawskiej Praktyki Postępowań Sądowych i Arbitrażowych kancelarii Dentons dołączył zespół prawników z innej kancelarii: adwokat Agnieszka Wojciechowska, adwokat dr Wojciech Wąsowicz i aplikantka adwokacka Anna Leszczyńska.

- Cieszymy się, że na przejście do naszego zespołu decydują się najlepsi i najbardziej uzdolnieni prawnicy, których kapitał doświadczeń i wiedzy z pewnością będzie procentować w pracy dla naszych klientów. Aktualnie nasza Praktyka Postepowań Sądowych i Arbitrażowych liczy już ponad 35 prawników, którzy w swojej pracy skupiają się wyłącznie na sprawach procesowych. Z perspektywy klientów może stanowić to wartość dodaną, mając na uwadze skumulowane doświadczenie tylu prawników procesowych w jednym zespole - powiedział Wojciech Kozłowski, partner współprowadzący Praktykę Postępowań Sądowych i Arbitrażowych w polskim biurze kancelarii Dentons i współzarządzający Praktyką Sporów Sądowych w Dentons Europe.

Agnieszka Wojciechowska, counsel, reprezentuje klientów zarówno w postępowaniach przed sądami państwowymi, jak i międzynarodowymi oraz polskimi sądami arbitrażowymi. Doradza w sporach dotyczących szeroko rozumianego prawa cywilnego, w tym sporach gospodarczych oraz korporacyjnych.

Reprezentuje również klientów w postępowaniach karnych, administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych. Specjalizuje się w problematyce sporów budowlanych, także dotyczących inwestycji realizowanych na podstawie Warunków Kontraktowych FIDIC. Reprezentuje inwestorów prywatnych, zamawiających publicznych, inżynierów kontraktu, wykonawców oraz podwykonawców z różnych sektorów branży budowlanej.

Posiada szczególnie bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów dotyczących inwestycji drogowych, energetycznych, kolejowych, środowiskowych oraz biurowych.

Wojciech Wąsowicz, counsel, specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych, gospodarczych i karnych. Reprezentuje klientów przed sądami powszechnymi oraz polskimi sądami arbitrażowymi w postępowaniach dotyczących sporów w zakresie realizacji umów budowlanych, odpowiedzialności z tytułu wadliwych decyzji administracyjnych, sporów wspólników akcjonariuszy oraz nieuczciwej konkurencji.

Zajmuje się również sprawami z pogranicza praktyki bankowej związanymi z oceną ryzyka prawnego przy udzielaniu finansowania albo w związku z naruszeniem zobowiązań przez kredytobiorców. Był związany z dotychczasową międzynarodową kancelarią prawniczą od 1996.

Prowadził zajęcia z prawa cywilnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2008 r. wykłada z prawa handlowego, prawa cywilnego materialnego i procesowego dla aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Anna Leszczyńska, senior associate, aplikantka adwokacka, specjalizuje się w zakresie sporów w sprawach cywilnych i gospodarczych rozstrzyganych zarówno przez sądy powszechne, jak i arbitrażowe, w tym w zakresie sporów budowlanych.

Posiada doświadczenie w krajowym i międzynarodowym arbitrażu handlowym (prowadzonym na podstawie regulaminów UNCITRAL, ICC, SAKiG, SA Lewiatan) oraz międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym (m. in. ICSID). Reprezentuje klientów również w sprawach karnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.