Wojciech Kowalczyk pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

Wojciech Kowalczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa został pełnomocnikiem do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Kowalczyk pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

18 lis 2014 16:15


Rada Ministrów wydała 18 listopada br. rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, przedłożone przez ministra gospodarki.

Jak się nieoficjalnie dowiedział portal wnp.pl, pełnomocnikiem ma zostać Wojciech Kowalczyk z Ministerstwa Skarbu Państwa.

Do jego zadań należało będzie inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie działań z wynikających z restrukturyzacji sektora węgla kamiennego.

Pełnomocnik będzie przedstawiał Radzie Ministrów, w porozumieniu z ministrem gospodarki, półroczne sprawozdania z działalności.

W górnictwie jest obecnie niezwykle ciężka sytuacja. Z największymi problemami boryka się największa spółka, czyli Kompania Węglowa. W pierwszym półroczu br. jedynie trzy spośród czternastu kopalń KW były na plusie, a reszta generowała straty.

Po dziewięciu miesiącach 2014 roku przychody sektora ze sprzedaży węgla wyniosły 13,8 mld zł. Były o 2,7 mld zł niższe niż rok wcześniej przy kosztach wynoszących 15,4 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.