Wojciech Dąbrowski przechodzi z Agencji Rozwoju Przemysłu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

0 0
Wojciech Dąbrowski przechodzi z Agencji Rozwoju Przemysłu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

W związku z objęciem funkcji prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. i rozpoczęciem przez spółkę działalności operacyjnej Wojciech Dąbrowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która wejdzie w życie z dniem odbycia się Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Serdecznie dziękuję wszystkim: urzędnikom, pracownikom, partnerom biznesowym, ekspertom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za współpracę w ramach ARP S.A. – mówi prezes Dąbrowski. – Praca w ARP S.A. była dla mnie dużym wyzwaniem, tym bardziej, że ostatnie lata dla światowej gospodarki nie były łatwe. Wspólnie z zespołem realizowaliśmy z powodzeniem wiele projektów m.in. z branży lotniczej, zbrojeniowej, stoczniowej, hutniczej. Teraz, zamierzam w pełni skoncentrować się na budowie PGZ S.A., spółki, która ma stać się ważnym elementem naszego bezpieczeństwa narodowego – dodaje.

Pod koniec maja do PGZ S.A. trafiły pierwsze akcje 17 spółek zbrojeniowych. Kolejne trafią w ciągu najbliższych miesięcy. Docelowo PGZ S.A. skupi aż 30 podmiotów z branży i stanie się jedną z kluczowych polskich firm.

–  Koncentrujemy w ramach PGZ S.A. maksymalnie dużo spółek zbrojeniowych po to, by powstał silny i nowoczesny podmiot, który stanie się głównym partnerem biznesowym w procesie modernizacji polskiej armii i będzie mógł skutecznie konkurować i współpracować z podobnymi koncernami na świecie – powiedział prezes Dąbrowski. – Chcemy także, żeby PGZ S.A., wzorem podobnych zagranicznych firm, stał się liderem transferu nowych technologii do gospodarki, również do branż cywilnych – dodał.

PGZ będzie grupą o rocznych przychodach sięgających 5 mld zł. Pozwoli utrzymać i stworzyć miejsca pracy bezpośrednio dla 14 tys., a pośrednio nawet dla 40-50 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.