Wojciech Balczun oficjalnie dyrektorem ukraińskich kolei. Ile zarobi?

0 0
Wojciech Balczun oficjalnie dyrektorem ukraińskich kolei. Ile zarobi?
Wojciech Balczun (fot. PTWP/Piotr Waniorek)

• Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo, oficjalnie objął stanowisko dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia.
• Wynagrodzenie szefa może wynieść do 1,5 mln dolarów rocznie.

- Nie będą się zabawiać w prokuratora, natomiast postaram się położyć fundament pod dobrze zorganizowaną spółkę, która będzie działać zgodnie z określonymi otwartymi procedurami. Właśnie te procedury będą wywoływać zmiany. Jeśli będą biegać z toporem i rzucać się na każdy przypadek (korupcji - red.), to nie wprowadzimy żadnych zmian - powiedział o walce z korupcją agencji Ukrinform Wojciech Balczun obejmują stanowisko szefa.

45-letni menadżer z Polski w kwietniu wygrał konkurs na stanowisko dyrektora generalnego kolei, pokonując 30 innych kandydatów. Ówczesny minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromaviczius wyjaśniał, że Polak wygrał ze względu na duże doświadczenie w kolejnictwie.

Minister przypominał, że Balczun "przeprowadził restrukturyzację PKP Cargo i z firmy, która przynosiła 100 mln złotych strat, uczynił przedsiębiorstwo przynoszące 500 mln dochodu".

- Wojciech jest młody, ale odnosił ogromne sukcesy jako szef największych polskich przedsiębiorstw. Najpierw dobrze zaprezentował się w największym polskim banku PKO BP, a następnie jako prezes PKP Cargo - mówił po rozstrzygnięciu konkursu Abromaviczius.

Czytaj też: Ukraina dziękuje za Wojciecha Balczuna. W piosence

- Jest on nie tylko człowiekiem sukcesu, ale również takim polskim Sławą Wakarczukiem, gdyż jest liderem znanego polskiego zespołu (Chemia) - porównywał Abromaviczius Balczuna do znanego muzyka ukraińskiego i lidera zespołu "Okean Elzy" Swiatosława Wakarczuka.

Abromaviczius zapowiedział, że wynagrodzenie szefa Ukrzaliznycja może wynieść do 1,5 mln dolarów rocznie. Z tego 25 proc. to stała płaca, a reszta będzie zależeć tylko od wyników - informuje wyborcza.biz..

To dużo więcej niż zarabiał Balczun w PKP Cargo. W 2012 r. jako prezes tej spółki otrzymał wynagrodzenie i inne świadczenia o łącznej wartości ponad 552 tys. zł (równowartość ok. 200 tys. dol.). W 2013 r. dostał od PKP Cargo 534 tys. zł (w tym nagrodę za poprzedni rok pracy oraz odprawę), a w 2014 r. jeszcze 163 tys. zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.