Witold Mazurkiewicz dyrektorem bielskiego Teatru Polskiego

Witold Mazurkiewicz został nowym dyrektorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Kontrakt jest trzyletni – poinformował w poniedziałek rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Witold Mazurkiewicz dyrektorem bielskiego Teatru Polskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lip 2013 11:02


Decyzję w tej prawie podjął prezydent miasta Jacek Krywult. Mazurkiewicz pochodzi z Bielska-Białej. Urodził się w 1960 roku. Jest absolwentem białostockiego wydziału sztuki lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. W przeszłości związany był m.in. z lubelskimi scenami im. Andersena oraz Provisorium.

Tworzył Kompanię Teatr. Od 2011 roku pełni funkcję szefa sceny kameralnej warszawskiego Teatru „Rampa". W ostatnich latach tworzył także w bielskim teatrze: wyreżyserował spektakl „Pocztówki z Europy" oraz zagrał główną rolę w widowisku „Amadeus".

Nowy dyrektor obejmuje stanowisko po Robercie Talarczyku, który kierował sceną od 2005 roku, a obecnie zdecydował się odejść.

O stanowisko ubiegało się 31 kandydatów z całej Polski. Spośród nich komisja konkursowa, złożona m.in. z przedstawicieli ratusza, resortu kultury i związków zawodowych, wyłoniła jedną osobę, którą rekomendowała prezydentowi.

Bielska scena po wakacjach rozpocznie swój 123 sezon.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.