William Johnson w radzie dyrektorów PepsiCo

0 0
William Johnson w radzie dyrektorów PepsiCo
William Johnson (fot.Heinz)

William Johnson, wieloletni prezes i dyrektor generalny Grupy H.J. Heinz, w marcu tego roku dołączy do Rady Dyrektorów koncernu PepsiCo.

Jak informuje "Bizjournals", Johnson pracował w Heinzie przez 31 lat. Najwyższe stanowiska kierownicze w firmie skupiał w swoich rękach w latach 1998-2013. To podczas jego kadencji Heinz został sprzedany za 28 mld dolarów w największej jak dotąd transakcji w historii branży spożywczej. Firmę nabyło konsorcjum inwestycyjne, w skład którego weszły Berkshire Hathaway, fundusz należący do słynnego inwestora Warrena Buffetta, oraz fundusz private equity 3G Capital.

Zaraz po sprzedaniu Heinza, Johnson zdecydował się odejść z firmy. Nowym dyrektorem generalnym amerykańskiego koncernu mianowany wówczas został Bernardo Hees.

Johnson aktualnie jest partnerem doradczym w Trian Fund Management. Funduszem tym zarządza Nelson Peltz, bogaty inwestor, który posiada udziały w PepsiCo warte ok. 1 mld dolarów. Peltz w 2014 r. postulował podział PepsiCo na dwa biznesy - od części napojowej chciał wyodrębnić biznes przekąskowy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.