Wiesław Rozłucki prezesem Rady Giełdy

Wiesław Rozłucki został powołany na stanowisko prezesa Rady Giełdy - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w środę w komunikacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiesław Rozłucki prezesem Rady Giełdy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lip 2013 18:46


Rozłucki zastąpi na stanowisku prezesa Rady Giełdy Leszka Pawłowicza, który złożył w środę rezygnację z pełnienia tej funkcji.

Wiesław Rozłucki ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (SGH, dawniej SGPiS) w 1970 r. Uzyskał tytuł doktora geografii ekonomicznej w 1977 r. W latach 1979-80 był stypendystą British Council w London School of Economics.

W latach 1990-91 był doradcą ministra finansów, a następnie dyrektorem departamentu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. W latach 1991-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 1994 do 2006 roku pełnił funkcję członka i przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Od 1994 do 2006 roku był natomiast Członkiem Rady Wykonawczej Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych - FESE oraz Komitetu Roboczego Światowej Federacji Giełd - WFE.

Jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Instytutu Dyrektorów oraz członkiem powołanego w 2001 r. Komitetu Dobrych Praktyk. Pełni też funkcję członka rad nadzorczych spółek publicznych, a także doradcy banku inwestycyjnego Rothschild oraz funduszu private equity Warburg Pincus International. Od 2011 r. jest przewodniczącym Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.