Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej został odwołany

0 0
Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej  został odwołany
Gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, fot. msw.gov.pl

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz został odwołany ze stanowiska.

Wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, nadzorujący m.in. straż pożarną poinformował, że premier Beata Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka odwołała komendanta. Nie zdradził jednak kto zostanie następcą Leśniakiewicza.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, kandydatem na to stanowisko jest Leszek Suski, wicekomendant PSP w latach 2006-2007.

Leśniakiewicz służył w straży pożarnej od 1978 roku. Komendantem głównym PSP został w 2008 roku. Leśniakiewicz pełnił również funkcję szefa Obrony Cywilnej Kraju. W 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski awansował go na stopień generała brygadiera.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • NOWY RZĄD powinien naprawić szkody które wyrządziła Platforma Obywatelska w Służbach Mundurowych i przywrócić przepisy EMERYTALNE sprzed 01-01-1999r bo nie może być tak że Funkcjonariusz który przepracował w CYWILU np.14lat czy też 20lat i zatrudnił się w służbach mundurowych to tych lat nie uznaje mu się do służby jest to skandal i przez takie nieudolne REFORMY przeprowadzone przez Platformę Obywatelską w służbach muszą pracować STARSI LUDZIE a efektywność np.Policjanta lub Strażaka w podeszłym wieku pozostawia wiele do życzenia takie są fakty nam nadzieje że PIS to naprawi my funkcjonariusze wierzymy w to całym sercem.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.