Wielkie zmiany kadrowe w BHP Billiton

BHP Billiton, największa spółka górnicza na świecie zaplanowała ogromne zmiany personalne w najwyższym kierownictwie firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielkie zmiany kadrowe w BHP Billiton

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ nettg.pl

19 kwi 2013 13:34


Jak informuje portal górniczy nettg.pl, w lipcu tego roku odejdzie Mike Yeager, który jest odpowiedzialny za wydobycie ropy naftowej i związków potasu. Jest również odpowiedzialny za straty kompanii z powodu nagłych problemów z wydobyciem ropy na morskich platformach wiertniczych.

Zastąpi go Tim Cutt, szef kopalń diamentów i produkcji specjalnej. Cutt zdobył doświadczenie w branży naftowej pracując dla kompanii Exxon Mobil.

Ze stanowisk odchodzą wiceprezesi Randolph Marcus i Hubi Dan Dalsen - podaje portal.

Pierwszego z nich do odejścia zmusiła choroba, drugi natomiast doczekał się wreszcie emerytury. Zastąpi ich Dean Dalla Valle, który pokieruje połączonymi wydziałami BHP - metalurgicznym i węgla energetycznego.

Daniel Malchuk, który dotychczas kierował poszukiwaniem minerałów, stanie na czele połączonych działów rud glinu, manganu i niklu. Odpowiadał za nie Alberto Calderon, który po zmianie stanowiska będzie pracował dla kompanii jako doradca nowego prezesa BHP - dodajenettg.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.