Wiceminister finansów Leszek Skiba szefem rady nadzorczej BGK

0 0
Wiceminister finansów Leszek Skiba szefem rady nadzorczej BGK
Leszek Skiba - podsekretarz stanu w MF, główny rzecznik dyscypliny finansów publicznych, przewodniczący rady BGK. (Fot.: mf.gov.pl)

Minister Finansów powołał na przewodniczącego rady w Banku Gospodarstwa Krajowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Leszka Skibę.

Leszek Skiba jest specjalistą w zakresie makroekonomii. To absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne (2002 r.). Następnie do 2009 r. był pracownikiem naukowym w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.

Od 2009 r. do listopada 2015 r. zatrudniony w Narodowym Banku Polskim, początkowo w biurze integracji ze strefą euro, a od 2011 r. w instytucie ekonomicznym. Zajmował się tam analizą koniunktury gospodarczej w strefie euro, funkcjonowania Unii Gospodarczo-Walutowej oraz przygotowywaniem prognoz makroekonomicznych dla strefy euro, stanowiących wkład do modelu NECMOD. Współautor m.in. ostatniego raportu NBP o strefie euro „Ekonomiczne wyzwania integracji Polski ze strefą euro".

Od 2009 r. współpracuje z Instytutem Sobieskiego jako ekspert, następnie członek zarządu, a od 2013 r. przewodniczący rady instytutu. Jest autorem i współautorem raportów z zakresu ekonomii politycznej dotyczących centrum decyzyjnego rządu we współczesnych krajach europejskich i reform strukturalnych wspierających tempo wzrostu polskiej gospodarki.

18 stycznia minister finansów dokonał również innych zmian w składzie rady nadzorczej BGK: powołał na członków rady Piotra Kozińskiego oraz Jerzego Szmita oraz odwołał ze składu Pawła Olszewskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.