Werner Baumann prezesem Bayer AG

Z dniem 1 maja 2016 r. Werner Baumann obejmie stanowisko prezesa Bayer AG. Zastąpi na tym stanowisku dr Marijna Dekkersa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Werner Baumann prezesem Bayer AG

PODZIEL SIĘ


Autor: Farmer.pl

www.farmer.pl

1 mar 2016 10:04


Obecny jeszcze prezes Bayer AG, dr Marijn Dekkers zwrócił się do rady nadzorczej z wnioskiem o rozwiązanie jego kontraktu z dniem 30 kwietnia 2016 roku – po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. rada nadzorcza przychyliła się do tej propozycji.

– Bayer, dzięki wyraźnemu skoncentrowaniu na działalności w obszarze life science oraz nowej strukturze organizacyjnej, zyskał mocną pozycję. Kierunek przyszłego pomyślnego rozwoju został już wytyczony na wszystkich szczeblach. Ponadto powołując następcę w drodze wewnętrznego awansu eliminujemy konieczność uwzględnienia okresu potrzebnego na wdrożenie w nowej organizacji – zakończył Marijn Dekkers, którego kontrakt pierwotnie miał wygasnąć 31 grudnia 2016 roku.

Werner Baumann jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za strategię i zarządzanie portfelem. W przyszłości zachowa te funkcje, zaś zarząd Bayer AG składać się będzie nie z ośmiu, lecz z siedmiu członków.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.