Warszawa, policja: Robert Żebrowski nowym komendantem stołecznym policji

Inspektor Robert Żebrowski został nowym komendantem stołecznym policji. Jego poprzednik nadinsp. Michał Domaradzki został odwołany w lutym br. Żebrowski dotychczas pełnił obowiązki zastępcy szefa stołecznego policji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, policja: Robert Żebrowski nowym komendantem stołecznym policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 maj 2016 20:22


Nowego komendanta stołecznego policji na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka powołał minister SWiA Mariusz Błaszczak.

Uroczystość odbyła się w piątek w Komendzie Stołecznej Policji; obok szefa MSWiA i komendanta głównego wziął w niej udział m.in. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Minister Błaszczak powiedział, że podjął decyzję o powołaniu insp. Żebrowskiego na stanowisko szefa stołecznej policji "w uznaniu jego dotychczasowej pracy". "Jego ogromne doświadczenie, umiejętność współpracy oraz ambicja dają gwarancję, że Komenda Stołeczna Policji będzie zarządzana w sposób profesjonalny, szczególnie w kontekście wielkich wyzwań stojących przed policją, m.in. lipcowym szczytem NATO w Warszawie" - zaznaczył.

Komendant główny powiedział, że nowy szef stołecznych policjantów "jest człowiekiem kompetentnym i zaangażowanym w służbę". Dodał, że to zapewni dobrą pracę - jak zaznaczył - najważniejszej komendzie w Polsce.

Z kolei insp. Żebrowski podziękował za okazane mu zaufanie. "Zrobię wszystko, aby nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Zdaję sobie również sprawę z ogromnej odpowiedzialności, ale jestem przekonany, że wspólnie podołamy wyzwaniom najbliższym i w dłuższej perspektywie" - powiedział.

Nowy szef stołecznej policji ma 46 lat, w formacji jest od 24 lat; związany z pionem kryminalnym. Od 2007 r. był szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku; potem w 2013 r. był szefem KPP w Mińsku Mazowieckim.

Na początku 2015 r. insp. Żebrowski został komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, w marcu br. został p.o. komendanta stołecznego - odpowiadał właśnie za pion kryminalny.

Insp. Piotr Owsiewski, który dotąd pełnił obowiązki szefa stołecznej policji podkreślił, że "Żebrowski dał się poznać jako rzetelny i kompetentny oficer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.