Warszawa: Andrzej Kwaliński Okręgowym Inspektorem Pracy? Kandydatura zaopiniowana pozytywnie

0 0

• Rada Ochrony Pracy pozytywnie zaopiniowała we wtorek kandydaturę Andrzeja Kwalińskiego na stanowisko Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.
• "Andrzej Kwaliński w pełni utożsamia się z celami i zadaniami Państwowej Inspekcji Pracy" - ocenił szef PiP Roman Giedrojć.

Warszawa: Andrzej Kwaliński Okręgowym Inspektorem Pracy? Kandydatura zaopiniowana pozytywnie
fot.pip.gov.pl

Kwaliński od 29 czerwca tego roku pełni obowiązki Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

"Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie. Zdaje się na wolę pana ministra (szefa PiP Romana Giedrojcia - red.), co do powołania mnie na moją funkcję" - powiedział po głosowaniu Rady Ochrony Pracy Kwaliński.

Przed głosowaniem ROP pozytywnie na temat pracy Kwalińskiego wypowiedział się główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. "Pan Andrzej Kwaliński w pełni utożsamia się z celami i zadaniami Państwowej Inspekcji Pracy. Umiejętnie łączy kierowanie zadaniami z zakresu prawnej ochrony pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy z aktywną działalnością prewencyjną i promocyjną" - mówił.

Szef PiP nie wykluczył w rozmowie z PAP, że powoła Kwalińskiego na Okręgowego Inspektora w Warszawie na początku października.

Kwaliński z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Ukończył Politechniką Świętokrzyską. Z PiP związany jest zawodowo od 31 lat. Pracę w Państwowej Inspekcji Pracy rozpoczął w 1985 roku w Kielcach. Od 1999 roku pracuje w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Warszawie. W latach 2006 - 2008 pełnił już funkcję Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

Rada Ochrony Pracy jest organem nadzoru nad warunkami pracy i działalnością Państwowej Inspekcji Pracy. Radę powołuje i odwołuje Marszałek Sejmu. Kadencja ROP trwa 4 lata.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.