Valerie Chapoulaud-Floquet dyrektorem generalnym Remy Cointreau

Valerie Chapoulaud-Floquet, która wcześniej zajmowała stanowiska kierownicze w takich firmach, jak L'Oreal i Louis Vuitton, została wybrana nowym dyrektorem generalnym alkoholowej spółki Remy Cointreau. Swoje nowe stanowisko obejmie w połowie września bieżącego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Valerie Chapoulaud-Floquet dyrektorem generalnym Remy Cointreau

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

11 cze 2014 17:48


Remy Cointreau od początku roku nie posiadało dyrektora generalnego po tym, jak z pracy w firmie zrezygnował Frederic Pflanz. Był on dyrektorem generalnym spółki przez niecałe 100 dni, po czym odszedł z niej, gdy ta zaczęła mocno odczuwać skutki gigantycznych spadków sprzedaży na rynku chińskim. Miesiąc po tym, jak z Remy Cointreau odszedł Pflanz, firmę opuścił też Patrick Piana, szef oddziału Remy Martin.

Chapoulaud-Floquet pracowała w L'Oreal przez ponad 20 lat na różnych stanowiskach w Azji, Europie i Ameryce Północnej. W 2008 roku dołączyła do Louis Vuitton, gdzie odpowiedzialna była za ekspansję na rynku południowoeuropejskim oraz w Tajwanie. Później została szefową oddziału firmy obejmującego obie Ameryki.

Remy Cointreau kilka dni temu ogłosiło swoje wyniki za rok finansowy zakończony 31 marca 2014 r. W tym czasie zysk netto wypracowany przez spółkę spadł aż o 52 proc. do poziomu 62,4 mln euro. Całkowita wartość sprzedaży zmalała o 11 proc. i wyniosła 1,03 mld euro (przy jej wyliczaniu nie zostały uwzględnione akwizycje ani zmiany kursów walut). Z kolei zysk operacyjny Remy Cointreau zmalał o 39 proc. do poziomu 150,2 mln euro.

W portfolio Remy Cointreau znajdują się m.in. koniaki Remy Martin, likier Cointreau, brandy Metaxa i rum Mount Gay. Firma powstała w 1991 roku w Paryżu w wyniku połączenia Remy Martin i Cointreau.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.