www.portalspozywczy.pl

Valerie Chapoulaud-Floquet dyrektorem generalnym Remy Cointreau

0 0
Valerie Chapoulaud-Floquet dyrektorem generalnym Remy Cointreau

Valerie Chapoulaud-Floquet, która wcześniej zajmowała stanowiska kierownicze w takich firmach, jak L'Oreal i Louis Vuitton, została wybrana nowym dyrektorem generalnym alkoholowej spółki Remy Cointreau. Swoje nowe stanowisko obejmie w połowie września bieżącego roku.

Remy Cointreau od początku roku nie posiadało dyrektora generalnego po tym, jak z pracy w firmie zrezygnował Frederic Pflanz. Był on dyrektorem generalnym spółki przez niecałe 100 dni, po czym odszedł z niej, gdy ta zaczęła mocno odczuwać skutki gigantycznych spadków sprzedaży na rynku chińskim. Miesiąc po tym, jak z Remy Cointreau odszedł Pflanz, firmę opuścił też Patrick Piana, szef oddziału Remy Martin.

Chapoulaud-Floquet pracowała w L'Oreal przez ponad 20 lat na różnych stanowiskach w Azji, Europie i Ameryce Północnej. W 2008 roku dołączyła do Louis Vuitton, gdzie odpowiedzialna była za ekspansję na rynku południowoeuropejskim oraz w Tajwanie. Później została szefową oddziału firmy obejmującego obie Ameryki.

Remy Cointreau kilka dni temu ogłosiło swoje wyniki za rok finansowy zakończony 31 marca 2014 r. W tym czasie zysk netto wypracowany przez spółkę spadł aż o 52 proc. do poziomu 62,4 mln euro. Całkowita wartość sprzedaży zmalała o 11 proc. i wyniosła 1,03 mld euro (przy jej wyliczaniu nie zostały uwzględnione akwizycje ani zmiany kursów walut). Z kolei zysk operacyjny Remy Cointreau zmalał o 39 proc. do poziomu 150,2 mln euro.

W portfolio Remy Cointreau znajdują się m.in. koniaki Remy Martin, likier Cointreau, brandy Metaxa i rum Mount Gay. Firma powstała w 1991 roku w Paryżu w wyniku połączenia Remy Martin i Cointreau.

 

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.