Tomasz Tuora rezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Dyrektorów Orphée

6
Tomasz Tuora rezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Dyrektorów Orphée fot.Orphée
Tomasz Tuora zdecydował o odejściu z funkcji przewodniczącego rady dyrektorów spółki Orphée.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Tuora rezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Dyrektorów Orphée

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 cze 2015 11:00


"W ślad za decyzją Tadeusza Tuory, członka rady dyrektorów Orphée oraz założyciela i akcjonariusza PZ Cormay, a prywatnie mojego ojca, podjąłem decyzję o odejściu z funkcji przewodniczącego Rady Dyrektorów spółki Orphée" - powiedział Tuora ISBnews.

Dodał, że w ten sposób pragnie wesprzeć działania ojca zmierzające do zakończenia trwającego w spółce Orphée i całej grupie kapitałowej PZ Cormay konfliktu.

"Liczę, że nasze wycofanie się ze spółki pozwoli na szybsze osiągnięcie porozumienia, co leży w najlepszym interesie całej grupy i jej akcjonariuszy. Decyzję o dacie odejścia podejmę w ciągu kilku najbliższych dni, uwzględniając wszelkie wymogi formalne i dobre praktyki" - powiedział Tuora.

W ub. tygodniu Tadeusz Tuora - członek rady dyrektorów Orphee oraz założyciel i akcjonariusz PZ Cormay - poinformował agencję ISBnews, że "mając na uwadze najlepszy interes spółki" zdecydował o odejściu z rady dyrektorów Orphée. Decyzję o dacie odejścia podejmie w ciągu kilku najbliższych dni, z uwzględnieniem ważnych interesów spółki.

W jego ocenie, obecnie Orphée jest w dobrej kondycji. Ma "świetne" wskaźniki płynności oraz perspektywy znacznego wzrostu przychodów związane z nowymi projektami Mythic 120 i Mythic 80.Jednak na przeszkodzie do poprawy wyników operacyjnych stoi konflikt w akcjonariacie.

W odpowiedzi na informację ISBnews o zamiarze odejścia z Orphee Tadeusza Tuory, prezes PZ Cormay Janusz Płocica poinformował, że PZ Cormay będzie dążyć do tego, żeby w najbliższym czasie odbyło się walne zgromadzenie, które zadecyduje o nowym składzie Rady Dyrektorów Orphee, odzwierciedlającym faktyczną strukturę akcjonariatu spółki.

Grupa Kapitałowa Orphée SA składa się z jednostki dominującej Orphée SA z siedzibą w Genewie i jej spółek zależnych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż odczynników, testów i aparatury do diagnostyki in vitro. Głównym miejscem prowadzenia działalności Orphee jest Szwajcaria, a dla spółek zależnych: Kormej Diana - Białoruś, Kormiej Rusłand - Rosja, Innovation Enterprises Ltd. – Irlandia, Orphee Technics Sp. z o. o. - Polska. Orphée SA jest notowana na rynku NewConnect.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.