Tomasz Tarkowski prezesem Link4

Rada nadzorcza Link4 powierzyła w piątek (4 marca) Tomaszowi Tarkowskiemu, pełniene funkcji prezesa Link4. Zastąpi on na tym stanowisku Rogera Hodgkissa, który został powołany do zarządów spółek PZU i PZU Życie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Tarkowski prezesem Link4

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 mar 2016 13:27


Tomasz Tarkowski od wielu lat związany jest z PZU, które jest właścicielem Link4. Powołanie wymaga jeszcze zgody KNF. Na tym samym posiedzeniu rada wybrała Rogera Hodgkissa na swojego przewodniczącego.

W ostatnich latach Tomasz Tarkowski pełnił funkcje członka zarządów PZU oraz PZU Życie, gdzie odpowiadał za obszar likwidacji szkód i świadczeń oraz assistance. Jest szefem rady nadzorczej PZU Pomoc a także członkiem Rady Biura Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Nowy prezes Link4 jest absolwentem wydziału samochodów i maszyn roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończył również studia podyplomowe "Bezpieczeństwo ruchu drogowego" na Wojskowej Akademii Technicznej, "Ubezpieczenia Gospodarcze" na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, "Psychologia zarządzania personelem" na Uniwersytecie Warszawskim oraz Advanced Management Program na IESE Business School.

Tomasz Tarkowski posiada szerokie doświadczenie z zakresu organizacji i zarządzania procesem likwidacji szkód i świadczeń we wszystkich rodzajach ubezpieczeń, a także w inicjowaniu i organizacji wdrażania nowych technik, procedur i zmian organizacyjnych w operacjach związanych z likwidacją szkód i świadczeń.

Z grupą PZU jest związany od 1996 r. W latach 2006-2007 był dyrektorem Centrum Likwidacji Szkód oraz dyrektorem ds. likwidacji szkód w oddziale okręgowym PZU w Warszawie. W latach 2007-2011 jako członek zarządu PZU Ukraina nadzorował obszar likwidacji szkód, zarządzania produktami i oceny ryzyka. Jako członek rady nadzorczej SOS Service Ukraine, spółki zależnej od PZU Ukraina, odpowiadał za działalność assistance.

Od lutego 2011 r. był dyrektorem grupy PZU w centrali PZU i pełnomocnikiem zarządu ds. likwidacji szkód i świadczeń w PZU Życie, odpowiedzialnym za organizację procesu likwidacji szkód i świadczeń. Następnie zasiadał w zarządach tych spółek.

Tomasz Tarkowski zasiada także w radach nadzorczych następujących spółek zależnych od PZU: Lietuvos Draudimas AB, UAB PZU Lietuva Gyvybes Draudimas, PrJSC IC PZU Ukraine, PrJSC IC PZU Ukraine Life Insurance oraz AAS Balta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.