Tomasz Orłowski podsekretarzem stanu w MSZ

Donald Tusk powołał z dniem 1 września br. Tomasza Orłowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. Wiceminister Tomasz Orłowski będzie zajmował się sprawami współpracy rozwojowej, Polonii oraz polityki wschodniej i azjatyckiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Orłowski podsekretarzem stanu w MSZ

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

1 wrz 2014 9:37


Tomasz Orłowski był Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP we Francji i Księstwie Monako od 2007 roku. Wcześniej - w latach 2005 do 2007 - pełnił funkcję zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Protokołu Dyplomatycznego. Tomasz Orłowski jest ambasadorem tytularnym od 2005 roku. Od 2004 do 2005 roku był zastępcą dyrektora Departamentu Systemu Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych.

W latach 2001-2004 pełnił funkcję sekretarza generalnego Polskiego Komitetu ds. Unesco. Od 1996 roku przez kolejne 5 lat był ministrem pełnomocnym w Ambasadzie RP w Rzymie, a wcześniej przez 3 lata zastępcą dyrektora Departamentu Europa I, a następnie Departamentu Europa-Zachód. W latach 1990 - 1996 pracował, jako radca w Ambasadzie RP w Paryżu. Przez rozpoczęciem pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tomasz Orłowski pełnił funkcję starszego asystenta na Uniwersytecie Wrocławskim (1983-1988), a wcześniej adiunkta w Muzeum Historii miasta Łódź (1979-1983).

Tomasz Orłowski ukończył archeologię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia doktorskie DEA w zakresie cywilizacji średniowiecznej na Uniwersytecie Poitiers. Zna biegle język angielski, francuski, włoski a także rosyjski, hiszpański i niemiecki. Tomasz Orłowski za zasługi otrzymał następujące odznaczenia: Komandoria Legii Honorowej, Komandoria z Gwiazdą Narodowego Orderu Zasługi (Francja) i Komandoria Orderu Św. Karola (Monako), Komandoria z Gwiazdą Orderu Zasługi (Portugalia), Komandoria z Gwiazdą Wielkiego Federalnego Orderu Zasługi (Niemcy), Komandoria z Gwiazdą Orderu "Pro Merito Melitensi" (Suwerenny Wojskowy Zakon Maltański), Komandor Orderu "Al Merito della Repubblica Italiana" (Włochy), Komandor Orderu Trzech Gwiazd (Łotwa), Oficer Narodowego Orderu Zasługi (Francja), Brązowy Medal "Gloria Artis" (Polska).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.