Tomasz Lisewski dyrektorem generalnym Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

- 15 kwietnia 2015 r. Tomasz Lisewski obejmie stanowisko dyrektora generalnego Philips w Europie Środkowo-Wschodniej, zastępując Joosta Leeflanga, który będzie zarządzać globalną działalnością handlową pionu diagnostyki obrazowej w Philips Health Systems – poinformowała spółka Royal Philips.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Lisewski dyrektorem generalnym Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 mar 2015 14:05


W nowej roli, jako starszy wiceprezes, Tomasz Lisewski będzie kierować wszystkimi działaniami prowadzonymi przez Philips w 17 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Będzie odpowiedzialny za dalsze wzmacnianie kultury Philips zorientowanej na potrzeby klientów, zwiększając przychody firmy dzięki dostarczaniu innowacji.

Lisewski rozpoczął pracę w Philips w roku 2009, jako dyrektor generalny segmentu produktów konsumenckich w Polsce, po czym w Amsterdamie objął stanowisko globalnego dyrektora marketingu rozwiązań do pielęgnacji osobistej.

Przez ostatnie 2,5 roku zarządzał sektorem Personal Health w Europie Środkowo-Wschodniej, tworząc wiele innowacyjnych kategorii. Są to między innymi depilacja światłem wykonywana produktem Lumea, rozwiązania do higieny jamy ustnej oparte na technologii sonicznej wraz z produktami Sonicare czy mikrodermabrazja skóry, która jest możliwa dzięki rozwiązaniu Visacare. Przed podjęciem pracy w Philips, Tomasz Lisewski pracował w międzynarodowych firmach na wielu rynkach, w tym w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii i w Rosji.

- Cieszę się, ze Tomasz obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego działalnością Philips w Europie Środkowo-Wschodniej. Udowodnił, że potrafi rozwijać działalność biznesową w sposób zrównoważony, w oparciu o głębokie zrozumienie wymagań rynku i potrzeb klientów. Ponadto, jest innowatorem w obszarze marketingu. Za czasu jego kierownictwa, wprowadziliśmy wiele innowacji odpowiadających na potrzeby lokalnych rynków, które przyczyniły się do poprawy jakości życia ludzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Dążenie do uzyskiwania wyników biznesowych i skupienie na zawodowym rozwoju pracowników, które charakteryzują Tomasza, zapewnią dalszy rozwój Philips w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Ronald de Jong, dyrektor generalny Philips ds. Rynków i członek zarządu Royal Philips.

Prowadząc działalność w 17 krajach, Philips w Europie Środkowo-Wschodniej koncentruje się na dostarczaniu innowacji w obszarze technologii medycznych (Health Systems), rozwiązań do indywidualnej opieki zdrowotnej (Personal Health) i oświetlenia. Tomasz Lisewski będzie nadal kierować obszarem Personal Health. Będzie także odpowiedzialny za segment Health Systems, dostarczający sprzęt do diagnostyki medycznej, rozwiązania do monitorowania pacjentów, informatykę kliniczną jak również systemy angiograficzne wykorzystywane w kardiologii interwencyjnej, jak również za obszar oświetlenia, w którym Philips jest globalnym liderem, dostarczając energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.