Tomasz Galas wiceprezesem ATM

0 0
Tomasz Galas wiceprezesem ATM
Tomasz Galas został wiceprezesem ATM. (fot. mat.pras.)

Tomasz Galas objął stanowisko wiceprezesa ATM. Będzie koordynował działania związane z kontrolą finansów, transformacją procesów biznesowych i modernizacją systemów informatycznych spółki.

Do niedawna Tomasz Galas był związany z GTS Poland Group, gdzie jako Chief Financial Officer pełnił kluczową rolę w procesie zwiększenia wskaźników wydajności firmy, brał również udział we wcześniejszej konsolidacji spółek z grupy. Odpowiadał za strategię finansową i optymalizację kosztów operatora telekomunikacyjnego notującego 470 mln rocznego obrotu i zatrudniającego ponad 350 pracowników. Wcześniej, ze stanowiska dyrektora generalnego GTS Ukraine odpowiadał za rozwój biznesu telekomunikacyjnego i pozyskiwanie partnerów na rynku ukraińskim.

Swoją karierę menedżerską rozpoczął w 1996 r. przyjmując funkcję dyrektora handlowego w Siemens Polska, gdzie zajmował się analityką kosztów, kontrolą inwestycji, nadzorem przepływu pieniężnego wewnątrz spółki oraz odpowiadał za współpracę z klientami i negocjacje handlowe. Następnie piastował stanowisko dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie Telepage, gdzie koordynował restrukturyzację spółki, będąc odpowiedzialnym za planowanie budżetu, analizę danych finansowych i kontakty z sektorem bankowym.

W 1999 roku dołączył do zarządu spółki Internet Partners, jednego z największych ówczesnych dostawców Internetu w Polsce, obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora finansowego. Tam zajmował się planowaniem strategii biznesowej i operacji finansowych firmy osiągającej ponad 100 mln złotych rocznego przychodu. Dzięki podjętym przez niego działaniom restrukturyzacyjnym zysk EBIDTA przedsiębiorstwa w ciągu dwóch lat z poziomu -60 proc. wzrósł do poziomu +8 proc.

Tomasz Galas jest absolwentem wydziału elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz posiadaczem tytułu Master of Science in Business, który uzyskał w tamtejszej Szkole Biznesu współpracującej z London Business School.

ATM jest notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie liderem polskiego rynku centrów danych i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Pod marką Atman świadczy usługi kolokacji i hostingu oraz usługi w chmurze we własnych centrach danych o łącznej powierzchni 13,6 tys. mkw.

Wykorzystując swoje łącza zagraniczne i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, Atman oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.