Tomasz Bogus zostanie prezesem BGŻ BNP Paribas najwcześniej we wrześniu

Tomasz Bogus zostanie prezesem zarządu banku BGŻ BNP Paribas po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), ale nie wcześniej niż 1 września 2015 r. Do tego czasu na stanowisku pozostaje prezes banku BGŻ Józef Wancer.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Bogus zostanie prezesem BGŻ BNP Paribas najwcześniej we wrześniu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

31 lip 2015 8:28


Rada nadzorcza banku podjęła uchwałę w sprawie warunkowego powołania prezesa zarządu banku BGŻ BNP Paribas. Zmiana dotyczy daty powołania pana Tomasza Bogusa na stanowisko prezesa zarządu banku BGŻ BNP Paribas. 30 lipca br. prezes Józef Wancer złożył oświadczenie, w którym zmienił termin wejścia w życie rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu banku. Zgodnie z tym oświadczeniem, Józef Wancer będzie pełnił tą funkcję do dnia 31 sierpnia 2015 r.

W kwietniu br. bank informował, że Józef Wancer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu BGŻ, przy czym rezygnacja będzie skuteczna z dniem 17 września 2015 r. lub z dniem wyrażenia przez KNF zgody na powołanie nowego prezesa.

Józef Wancer jest prezesem BGŻ od września 2013 roku. Wcześniej był doradcą zarządu w Deloitte Advisory. W latach 2000-2010 był prezesem Banku BPH, gdzie pod jego kierownictwem zrealizowane zostały liczne projekty w tym m.in. fuzja z Powszechnym Bankiem Kredytowym (PBK), podział Banku BPH oraz fuzja z GE Money Bank. W latach 1995-2000 pełnił funkcję wiceprezesa, a potem prezesa zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. Przez blisko 25 lat był zatrudniony w Citibanku na stanowisku wiceprezesa i na stanowiskach kierowniczych w Nowym Jorku oraz w filiach w Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. W latach 1993-1995 był dyrektorem zarządzającym Legler Polonia, a w latach 1992-1993 współtworzył Bank Rolno-Przemysłowy.

Tomasz Bogus w latach 2001-2008 pracował w grupie mBank, następnie przez dwa lata był członkiem zarządu Banku Pocztowego, a przez kolejne ponad cztery lata pełnił funkcję prezesa Banku Pocztowego.

Bank BGŻ BNP Paribas jest siódmym co do wielkości bankiem z łącznymi aktywami na poziomie 63,6 mld zł. Wartość depozytów wyniosła 46,8 mld zł, a kredytów 49,8 mld zł na koniec 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.