Szymon Midera zastąpi Tomasza Bogusa na stanowisku prezesa Banku Pocztowego

Tomasz Bogus złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Banku Pocztowego z dniem 19 stycznia br., którą dziś przyjęła Rada Nadzorcza. Pełnienie obowiązków prezesa powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi Szymonowi Miderze, który jest związany z bankiem od ponad 6 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szymon Midera zastąpi Tomasza Bogusa na stanowisku prezesa Banku Pocztowego

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (KW)

wnp.pl

19 sty 2015 11:01


Jednocześnie RN podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie zgody dla Szymona Midery na pełnienie funkcji prezesa Banku Pocztowego.

- Przez ponad 5 lat, wspólnie z całym zespołem, zbudowaliśmy unikalny na polskim rynku bank. Wypracowane w tym czasie bardzo dobre, wręcz rekordowe, wyniki biznesowe i finansowe Banku oraz obecnie realizowana strategia - to efekt pracy całego Zarządu. Dlatego nie mam wątpliwości, że Bank Pocztowy pozostaje w dobrych rękach i będzie się dalej stabilnie rozwijał. Choć w ciągu kilku miesięcy podejmę nowe wyzwania zawodowe, na których będę się w pełni koncentrował, nadal będę kibicował również temu projektowi i jego zespołowi doświadczonych profesjonalistów - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Bogus, ustępujący prezes Banku Pocztowego.

Czytaj też: Prezes banku. Zawód na lata

Szymon Midera, pełniący obowiązki prezesa podkreślił, że bank ma duży potencjał zbudowany na 5-letnich doświadczeniach.

- Przed nami realizacja jasno wytyczonych celów biznesowych i finansowych - chcemy w 2015 r. otworzyć ok. 300 tys. nowych ROR i sprzedać ponad 1 mld zł kredytów konsumpcyjnych. Dochody Banku powinny wzrosnąć o kilkanaście procent. Jednocześnie działamy w szybko zmieniającym się otoczeniu, co potwierdza choćby wczorajsza decyzja Banku Szwajcarii, dlatego przed nami dalsza praca nad wykorzystaniem pojawiających się szans rynkowych, jak faktu, że Pocztowy nigdy nie udzielał kredytów we frankach szwajcarskich, a prosta oferta, adekwatna do potrzeb Klienta jest od kilku lat naszą domeną - dodaje Midera.

W ciągu bardzo dobrych dla Banku Pocztowego 5 lat był dla banku rekordowy pod względem osiągniętych dochodów z działalności operacyjnej i drugim w historii, po doskonałych wynikach za rok 2012, pod względem wypracowanego zysku netto. Bardzo dobre wyniki firma uzyskała również w roku 2014.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.