Szydło: Maks Kraczkowski jest dobrze przygotowany do pracy w PKO BP

Maks Kraczkowski jest bardzo dobrze przygotowany do pracy w instytucjach finansowych - tak premier Beata Szydło skomentowała w piątek powołanie posła PiS do zarządu Banku PKO BP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło: Maks Kraczkowski jest dobrze przygotowany do pracy w PKO BP

PODZIEL SIĘ


Autor: bad/PAP

1 lip 2016 19:21


"Z Maksem Kraczkowskim miałam zaszczyt współpracować od 2005 roku, wtedy po raz pierwszy pracowaliśmy w komisji gospodarki, zawsze bardzo interesował się sprawami finansowymi, więc na pewno jest bardzo dobrze przygotowany, by w instytucjach finansowych pracować" - powiedziała szefowa rządu, pytana na konferencji prasowej o powołanie Kraczkowskiego na stanowisko wiceprezesa Banku PKO BP.

Czwartkowe Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKO BP zdecydowało o warunkowym przeznaczeniu na dywidendę 1,25 mld zł, czyli 1 zł na akcję. Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała Kraczkowskiego na stanowisko wiceprezesa banku z dniem 4 lipca 2016 r.

W tej sytuacji Kraczkowski musi się zrzec mandatu poselskiego.

37-letni Maks Kraczkowski w latach 2003-05 był szefem Forum Młodych PiS. Od 2005 roku jest nieprzerwanie posłem tej partii. W Sejmie V kadencji, w latach 2006-07, przewodniczył sejmowej Komisji Gospodarki.

W 2009 roku był tym posłem PiS, który - jako jeden z dwóch posłów w klubie - zagłosował za objęciem spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2016-07-04 13:51:02

Zachowanie Beaty nie dziwi. Ale ten młody dupek to ma tupet! Kosmos, po prostu kosmos!

ten_co_pod _mostem 2016-07-04 09:32:10

Ja się interesuję hutnictwem! więc dajcie mnie do na prezesa KGHM a w ostateczności do jakiejś huty ! Baeata - Ty potrafisz ! Ty możesz !