Szef MSW powołał pełnomocnika ds. równego traktowania

- Powołałem w środę pełnomocnika ds. równego traktowania w służbach mundurowych podległych MSW - poinformował szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Dodał, że jego zadaniem będzie przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu kobiet i mężczyzn.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef MSW powołał pełnomocnika ds. równego traktowania

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 cze 2013 12:16


Minister dodał, że pełnomocnik będzie zajmował się monitoringiem kwestii równouprawnienia w służbach mundurowych. "Nie udawajmy, nie zajmowaliśmy się tym z całą pasją i nie jest to celem głównym tych formacji, ale problem być może jest i skalę tego problemu musimy oszacować i zbadać" - wskazał. Zaznaczył, że zadaniem pełnomocnika będzie stworzenie raportu dostępnego dla opinii publicznej.

Szef MSW zaznaczył, że pełnomocnik będzie zajmował się także tzw. żółtą linią umożliwiającą anonimowe informowanie o nadużyciach w kwestiach równego traktowania w formacjach mundurowych.

"Zadaniem pełnomocnika będzie także współpraca z pełnomocnikami komendantów wojewódzkich policji do spraw ochrony praw człowieka oraz pełnomocnikami z innych formacji mundurowych w zakresie wypracowania standardów i procedur postępowania w sprawach, gdzie mogłoby dojść do nierównego traktowania kobiet i mężczyzn" - mówił Sienkiewicz.

Konferencja szefa MSW miała związek z ostatnimi wydarzeniami w opolskiej komendzie policji. Tamtejszy komendant wojewódzki Leszek Marzec pod koniec maja został odwołany przez Sienkiewicza, po tym jak "Nowa Trybuna Opolska" napisała, że komendant został potajemnie nagrany podczas rozmowy z wysoko postawioną oficer policji, a "w rozmowie pełnej zażyłości mieszają się wątki służbowe i obyczajowe".

Jak podawały media, Marzec, kończąc służbę, otrzymał wysoką odprawę, a jego miesięczna emerytura będzie wynosić ok. 10 tys. zł. Wobec policjantki z kolei wszczęto postępowanie dyscyplinarne, obniżono jej pensję o połowę i zawieszono w wykonywaniu obowiązków służbowych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.