Sylwester Sigiel odchodzi z zarządu PKP Cargo

Sylwester Sigiel złożył na ręce Jakuba Karnowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej PKP CARGO, rezygnację z funkcji członka zarządu ds. handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sylwester Sigiel odchodzi z zarządu PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lut 2014 11:51


Sylwester Sigiel rezygnację złożył 17 stycznia 2014 r., jednak do czasu wyboru nowego członka zarządu ds. handlowych będzie on pełnił dotychczasową funkcję bez zakłócania bieżącej działalności spółki. Sigiel funkcję członka zarządu ds. gandlowych w PKP Cargo pełnił od 13 marca 2013 r.

- Dziękuję panu Sigielowi za ogromny wysiłek włożony w pozyskiwanie i utrzymywanie kontraktów handlowych, co bezpośrednio przekłada się na kondycję finansową i wycenę PKP Cargo. W związku z jego rezygnacją i niedawnym wyborem członka zarządu ds. finansowych Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu, jeszcze w lutym rada nadzorcza rozpisze konkurs w celu uzupełnienia składu kierownictwa spółki, tak w by najkrótszym możliwym terminie zarząd spółki w pełnym składzie mógł realizować wyznaczoną strategię. Oceniam, że w ciągu ok. 6 tygodni proces ten zostanie zakończony - mówi Jakub Karnowski.

Zgodnie ze statutem spółki PKP Cargo, zarząd może liczyć od 1 do 5 członków, a liczbę członków ustala rada nadzorcza spółki. 6 lutego br. rada wybrała w drodze postępowania konkursowego Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo. Tym samym zwolniło się stanowisko członka zarządu ds. finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.