Sylwester Sigiel odchodzi z zarządu PKP Cargo

0 0
Sylwester Sigiel odchodzi z zarządu PKP Cargo

Sylwester Sigiel złożył na ręce Jakuba Karnowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej PKP CARGO, rezygnację z funkcji członka zarządu ds. handlowych.

Sylwester Sigiel rezygnację złożył 17 stycznia 2014 r., jednak do czasu wyboru nowego członka zarządu ds. handlowych będzie on pełnił dotychczasową funkcję bez zakłócania bieżącej działalności spółki. Sigiel funkcję członka zarządu ds. gandlowych w PKP Cargo pełnił od 13 marca 2013 r.

- Dziękuję panu Sigielowi za ogromny wysiłek włożony w pozyskiwanie i utrzymywanie kontraktów handlowych, co bezpośrednio przekłada się na kondycję finansową i wycenę PKP Cargo. W związku z jego rezygnacją i niedawnym wyborem członka zarządu ds. finansowych Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu, jeszcze w lutym rada nadzorcza rozpisze konkurs w celu uzupełnienia składu kierownictwa spółki, tak w by najkrótszym możliwym terminie zarząd spółki w pełnym składzie mógł realizować wyznaczoną strategię. Oceniam, że w ciągu ok. 6 tygodni proces ten zostanie zakończony - mówi Jakub Karnowski.

Zgodnie ze statutem spółki PKP Cargo, zarząd może liczyć od 1 do 5 członków, a liczbę członków ustala rada nadzorcza spółki. 6 lutego br. rada wybrała w drodze postępowania konkursowego Adama Purwina na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo. Tym samym zwolniło się stanowisko członka zarządu ds. finansowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.