wnp.pl

Sylwester Bogacki zrezygnował z kierowania Polską Spółką Gazownictwa

0 0
Sylwester Bogacki zrezygnował z kierowania Polską Spółką Gazownictwa
Rezygnacja prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa (fot. mat. prasowe)

Zmiany personalne u największego w Polsce dostawcy gazu. Z pełnionych funkcji zrezygnowali prezes Sylwester Bogacki oraz członkowie zarządu odpowiedzialny za sprawy techniczne Andrzej Dębogórski i zajmujący się finansami Mieczysław Lewandowski.

Rezygnacja oznacza, że spółką pokierują dwaj pozostali w zarządzie członkowie: Adam Węgrzyn i Jarosław Wróbel.

Dr Adam Węgrzyn z PGNiG związany jest już od 15 lat, jest także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wieloletnie doświadczenie w PGNiG ma również Jarosław Wróbel. Miedzy innymi związany był m.in. z Górnośląskim Zakładem Gazowniczym w Zabrzu.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Był prezesem małej spółdzielni mieszkaniowej "Wikana"w Lublinie :)
 • A kim był ten Bogacki?Dyrektorowi Oddziału Warszawa się przyjrzyjcie i co dzieje się w Radomiu w Zakładzie ABW I CBA się kłania !!!
 • I bardzo dobrze że wreszcie wywalono wielkiego pana Bogackiego który za niedługo wpędziłby swoją polityką wszystkich wykonawców i biura projektowe pracujące dla PSG do totalnej katastrofy. Polityka zarządu była nastawiona przede wszystkim na jak największy zysk kosztem tych którzy go wypracowywali tj. tych którzy projektowali i budowali sieci gazowe dla PSG. Umowy jakie zawierano z wykonawcami były skandaliczne ponieważ nie było możliwości ich negocjacji a zapisy i terminy były tak wyżyłowane że zakładały że wykonawca i tak będzie płacił kary. Po prostu zwykła lichwa. Najlepszym przykładem może być oddział w Zabrzu gdzie suma wystawionych karnych odsetek za nieterminowe wykonanie zleceń jest porażająca bez względu na to czy wykonawca miał problemy w trakcie realizacji czy tez nie to i tak płacił a jeżeli nie płacił to spółka i tak mu to ściągnęła z innych zleceń które wykonał terminowo. Po prostu czyste złodziejstwo. Mam nadzieję że pan Wróbel zrobi z tym wreszcie porządek i wróci się do sprawdzonych starych zasad gdzie klient był o wiele lepiej obsługiwany niż to wygląda teraz. Większość wykonawców po prostu rezygnuje ze współpracy z PSG bo nie można tego nazwać współpracą. Najgorsze jest to że największy monopolista w Polsce na tym tylko zyskuje a klienci tej spółki tracą bo nie mogą się doczekać wykonania przyłącza gazu. Rozstrzyganie przetargów np. na projektowanie przyłączy gazowych trwa prawie trzy miesiące i nie wiadomo ile potrwa jeszcze podpisywanie umów. Zresztą czy PSG tak naprawdę zależy na odbiorcach gazu, chyba nie, zresztą im chyba na niczym nie zależy. Pan Bogacki i Lewandowski nie mieli pojęcia o specyfice branży gazowej w Polsce. Niestety dostali się do spółki za rządów PO, i to w jaki sposób wręcz skandaliczny. Miejmy nadzieję że zmiany które teraz będą zachodzić w spółce będą korzystne zarówno dla wykonawców działających na rzecz spółki jak i klientów odbiorców gazu chętnych przyłączać się do sieci gazowych PSG. Wszelkie zło wyrządzone przez tych panów powinno być poddane analizie i naprawione bo od tego zależy przyszłość tej spółki a także jej dobre imię.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.