"Straty i nabytki" kadrowe wśród dużych firm doradczych

Dawno zapowiadane zmiany „tektoniczne" wśród międzynarodowych firm doradczych przyśpieszają na naszych oczach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Straty i nabytki" kadrowe wśród dużych firm doradczych

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

4 lip 2013 12:57


Krajobraz tego rynku drastycznie się zmienia: BNP Paribas Real Estate coraz bliżej czołówki firm doradczych w Polsce przyjmując specjalistów największego kalibru; Savills krok po kroku wzmacnia swój zespół (kolejna wiadomość na ten temat pojawi się na pewno w ciągu tygodnia); firmie CBRE po kilku latach próby budowania biznesu property management udało się nie mniej spektakularne przejęcie dużej części zespołu PM z Jones Lang LaSalle - analizują eksperci Property Talents.

Jak pokazuję historia, „firmy-dawcy" szybko potrafią odbudować swoje zespoły. Bądźmy gotowi więc do tego że DTZ z Alanem Colquhounem (specjalistą od gaszenia pożarów i poprawiania pozycji rynkowej firmy) na czele oraz mający niezły „employer branding" Jones Lang LaSalle przygotowują swój „kontratak". Cushman&Wakefield ma nowego szefa na rynku polskim (Charles Taylor), który na pewno również nie jest gotowy oddać konkurentom wiodącej pozycji na rynku.

- W ciągu najbliższych kilku miesięcy oczekujemy za tym sporo wiadomości o „stratach i nabytkach" kadrowych wśród wszystkich wymienionych firmach i przede wszystkich w działach transakcyjnych oraz zarządzania nieruchomościami - uważają analitycy firmy Property Talents.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.