wnp.pl

Stopa odwołany. Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki

0 0
Stopa odwołany. Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki
Nowym prezesem Bogdanki został Krzysztof Szlaga. (fot. fotolia)

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała w czwartek (24 marca) Zbigniewa Stopę ze stanowiska prezesa. Na to stanowisko powołała natomiast Krzysztofa Szlagę.

Oprócz prezesa, rada nadzorcza odwołała ze składu zarządu również Waldemara Bernaciaka, Piotra Janickiego i Jakuba Stęchłego. Powołała natomiast - oprócz nowego przesa, Krzysztofa Szlagi - Stanisława Misterka na stanowisko zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz Adama Partyki na stanowisko zastępcy prezesa ds. pracowniczych i społecznych.

Krzysztof Szlaga posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. W 2001 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na wydziale finansów i bankowości oraz tytuł Diplom-Betriebswirt nadany przez University of Applied Sciences w Kiel (Niemcy), na wydziale ekonomii.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych przedsiębiorstwach, od początku swej kariery koncentrując się na branżach kapitałochłonnych. Od 2001 roku Krzysztof Szlaga pracował w KPMG Deutsche TreuhandGesellschaft, jako audit senior w dziale Assurance Commercial Clients.

W 2004 roku przeszedł do Ernst & Young Audit jako audit senior w dziale Assurance and Business Services. W latach 2005 – 2008 pracował jako project manager w dziale restrukturyzacji/doskonałości operacyjnej i Corporate Finance w Roland Berger Strategy Consultants.

W latach 2008-2010 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw w CTL Logistics. W okresie 2010-2012 obejmował stanowisko dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw w spółce Ruch. Od 2013 r. związany z LW Bogdanka, ostatnio w randze zastępcy prezesa zarządu ds. zakupów i inwestycji.

Krzysztof Szlaga włada biegle językiem niemieckim i angielskim.

Więcej o pozostałych, nowych członkach zarządu czytajcie na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.