Stopa odwołany. Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała w czwartek (24 marca) Zbigniewa Stopę ze stanowiska prezesa. Na to stanowisko powołała natomiast Krzysztofa Szlagę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stopa odwołany. Krzysztof Szlaga nowym prezesem Bogdanki

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Rzeczpospolita

wnp.pl

25 mar 2016 9:45


Oprócz prezesa, rada nadzorcza odwołała ze składu zarządu również Waldemara Bernaciaka, Piotra Janickiego i Jakuba Stęchłego. Powołała natomiast - oprócz nowego przesa, Krzysztofa Szlagi - Stanisława Misterka na stanowisko zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz Adama Partyki na stanowisko zastępcy prezesa ds. pracowniczych i społecznych.

Krzysztof Szlaga posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. W 2001 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na wydziale finansów i bankowości oraz tytuł Diplom-Betriebswirt nadany przez University of Applied Sciences w Kiel (Niemcy), na wydziale ekonomii.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych przedsiębiorstwach, od początku swej kariery koncentrując się na branżach kapitałochłonnych. Od 2001 roku Krzysztof Szlaga pracował w KPMG Deutsche TreuhandGesellschaft, jako audit senior w dziale Assurance Commercial Clients.

W 2004 roku przeszedł do Ernst & Young Audit jako audit senior w dziale Assurance and Business Services. W latach 2005 – 2008 pracował jako project manager w dziale restrukturyzacji/doskonałości operacyjnej i Corporate Finance w Roland Berger Strategy Consultants.

W latach 2008-2010 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw w CTL Logistics. W okresie 2010-2012 obejmował stanowisko dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw w spółce Ruch. Od 2013 r. związany z LW Bogdanka, ostatnio w randze zastępcy prezesa zarządu ds. zakupów i inwestycji.

Krzysztof Szlaga włada biegle językiem niemieckim i angielskim.

Więcej o pozostałych, nowych członkach zarządu czytajcie na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.