Stephan Groht szef Elbfonds odwołany ze stanowiska

Stephan Groht, założyciel i szef Elbfonds, został odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjęli inwestorzy funduszy, należących do Elbfonds.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stephan Groht szef Elbfonds odwołany ze stanowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

7 maj 2015 11:27


Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft.

Jak podaje Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, 29 kwietnia. br. inwestorzy funfuszu Direkt Invest Polen 2, 3, 5, 7 zdecydowali o odwołaniu ze stanowiska dyrektora zarządzającego, Stephana Grohta.

Niemieckie media donoszą, że powodem odwołania Grohta były bardzo słabe wyniki funduszu. Za jego sprawą powołane zostały różne fundusze zamknięte, które miały zajmować się po części projektami nieruchomościowymi, a częściowo inwestycjami w elektrownie wiatrowe. W ten sposób powstały Fonds Direkt Invest Polen 2, 3, 5 i 7.

Pięć tysięcy prywatnych inwestorów zaangażowało w ten biznes blisko 100 mln euro. Obiecywano im atrakcyjne, dwucyfrowe stopy zwrotu, wynikające z oczekiwanego rozwoju na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Zdaniem inwestorów, Groht poprzez złe zarządzanie przyczynił się do milionowych strat.

Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, na której czele stanął niemiecki biznesmen Sacha Acker. Jest on wraz z Hansgeorgem Martiusem właścicielem nowego podmiotu.

W Polsce reprezentują ją: Stefan Haupt (Financial Management), Piotr Michał Kosmęda (Legal &Risk Management) oraz Bartosz Babiak (Operation & FInancing).

Zmiany mają na celu podniesienie wyników spółki i zapewnienie zysków dla inwestorów.

Elbfonds Development inwestowało w Polsce w małe centra handlowe pod marką Marcredo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.