Stanisław Wierzbicki nowym prezesem spółki Matras

6
Stanisław Wierzbicki nowym prezesem spółki Matras fot. matras.pl
Rada nadzorcza spółki Matras powołała na stanowisko prezesa zarządu Stanisława Wierzbickiego. Wcześniej funkcję tę pełnił Mariusz Rutowicz.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stanisław Wierzbicki nowym prezesem spółki Matras

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

14 kwi 2015 12:12


Stanisław Wierzbicki od 17 lat jest związany z sektorem handlu detalicznego. Pracował dla największych firm branży, takich jak francuska Grupa Casino i brytyjskie Tesco. Rozwijał w nich działy operacyjne, inwestycji i rozwoju nowych formatów. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Wolna Szkoła, prowadzącej szkołę demokratyczną na warszawskim Ursynowie i wspierającej edukację alternatywną.

Stanisław Wierzbicki obejmuje funkcję prezesa w chwili gdy Matras posiada niemal 180 księgarń zlokalizowanych w ponad 70 miejscowościach. W ubiegłych trzech latach Matras SA rozwinął sprzedaż w swojej księgarni internetowej matras.pl.

Rada Nadzorcza powołała na nowego członka zarządu Matras Przemysława Podsiadłego, obecnego dyrektora logistyki.

Matras w swoich księgarniach oferuje ponad 120.000 tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1500 księgarń i 1900 innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1500 wydawcami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.