Sophie Bellon przewodniczącą Rady Dyrektorów Grupy Sodexo

Sophie Bellon, najstarsza córka Pierre’a Bellon, założyciela firmy, została mianowana przewodniczącą Rady Dyrektorów grupy Sodexo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sophie Bellon przewodniczącą Rady Dyrektorów Grupy Sodexo

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

12 lut 2016 8:12


Już od kilku lat 86-letni Pierre Bellon planował zmianę pokoleniową w Grupie Sodexo. Decyzję

o powołaniu Sophie na stanowisko przewodniczącej rady dyrektorów, podjął wspólnie
ze zgromadzeniem akcjonariuszy oraz radą dyrektorów. Pierre Bellon pozostał honorowym prezesem firmy.

Sophie Bellon jest absolwentką francuskiej Szkoły Biznesu EDHEC. Po zakończeniu studiów w 1985 roku, wyjechała do Stanów Zjednoczonych i podjęła pracę jako doradca ds. fuzji i przejęć. Po 9 latach wróciła na stałe do Francji, by dołączyć do grona pracowników Grupy Sodexo.

Swoją karierę w firmie rozpoczęła jako starszy analityk finansowy. Od 2012 roku zajmowała się opracowywaniem i wdrażaniem kluczowych wskaźników efektywności, a następnie działaniami na rzecz relacji z klientami na poziomie globalnym. We wrześniu 2008 roku, powołano ją na stanowisko dyrektora generalnego we francuskim oddziale koncernu. Była także odpowiedzialna za prowadzenie licznych programów badawczych istotnych dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Ponadto, od 1989 roku była członkiem rady dyrektorów Grupy Sodexo, a w 2013 roku objęła stanowisko wiceprzewodniczącej. Od kwietnia 2015 roku należy także do rady dyrektorów L'Oréal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.