Sławomir Zawadzki prezesem Banku Pocztowego

0 0
Sławomir Zawadzki prezesem Banku Pocztowego
Z sektorem finansowym Sławomir Zawadzki związany jest od wielu lat (Fot. Mat.pras.)

Rada nadzorcza banku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie powołania Sławomira Zawadzkiego na prezesa Banku Pocztowego.

Sławomir Zawadzki objął stanowisko prezesa Zarządu Banku Pocztowego 21 września 2016 r. Wcześniej, od 1 lipca 2016 r. w Banku Pocztowym pełnił funkcję wiceprezesa, p.o. prezesa, nadzorując obszar zarządzania strategicznego i informatyki.

Z sektorem finansowym Sławomir Zawadzki związany jest od wielu lat, ostatnio jako wiceprezes, p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej, w latach 2007-2011 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego i wiceprzewodniczącym komisji budżetowej NBP oraz reprezentantem banku centralnego w Radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 1998 do 2001 r. był wiceprezesem ds. finansowych Banku Pocztowego. Kierował także zespołem ds. współpracy z zagranicznymi instytucjami finansowymi w PKO BP oraz działem finansowym korporacji brokerów ubezpieczeniowych Protektor.

Sławomir Zawadzki jest absolwentem studiów doktoranckich w dziedzinie ekonomii w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, studiów MBA wydziału zarządzania biznesem w Uniwersytecie Wisconsin (USA) oraz wydziału mechanicznego energetyki i lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

W latach 1995-96 był stypendystą Kongresu Stanów Zjednoczonych w ramach East Central European Scholarship Program administrowanego przez Uniwersytet Georgetown (Waszyngton, USA).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.