Sławomir Dębski dyrektorem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

W wyniku rozstrzygniętego konkursu z dniem 24 lutego br. Sławomir Dębski został powołany przez Prezes Rady Ministrów Beatę Szydło na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych na 5-letnią kadencję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sławomir Dębski dyrektorem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2016 18:25


W imieniu premier w czwartek powołanie wręczył minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Sławomir Dębski jest historykiem i politologiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie również obronił rozprawę doktorską. Od 2011 r. był dyrektorem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wcześniej, w latach 2007-2010, był dyrektorem PISM. Jest autorem książek i publikacji naukowych, w tym cenionej monografii „Między Berlinem a Moskwą. Stosunki niemiecko-sowieckie 1939-1941”, uhonorowanej nagrodami „Klio” i „Przeglądu Wschodniego”.

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest jednym z najpoważniejszych ośrodków analitycznych, z wysoką pozycją na arenie międzynarodowej wśród think-tankow, zajmujących się polityką zagraniczną, bezpieczeństwem międzynarodowym oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. PISM jest nadzorowany przez Ministra Spraw Zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.