Sędzia Joanna Bitner prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie

Sędzia Joanna Bitner jest nowym prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie. Powołał ją minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na podstawie ogólnych zasad Prawa o ustroju sądów powszechnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sędzia Joanna Bitner prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

13 wrz 2017 15:35


11 września upłynęła kadencja dotychczasowej prezes SO sędzi Małgorzaty Kluziak. "Powołanie z dniem 12 września 2017 r. pani sędzi SO Joanny Bitner do pełnienia funkcji prezesa SO w Warszawie nastąpiło na zasadach ogólnych z ustawy o sądach powszechnych" - podał resort.

"Nie było tu żadnego dyktatu. Prezesa powołaliśmy, ponieważ powstał wakat, tak samo jak kilka dni temu w przypadku SO w Szczecinie" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. "Aby największy sąd w Polsce, a być może i w Europie, nie został bez osoby kierującej, natychmiast ten wakat uzupełniliśmy" - dodał.

Na wniosek prezes Bitner Minister Sprawiedliwości z dniem 13 września powołał na funkcje wiceprezesów SO sędziów: Iwonę Szymkiewicz-Trelkę, Dariusza Dąbrowskiego i Dariusza Drajewicza oraz odwołał trzech spośród pięciu wiceprezesów SO: Beatę Najjar, Marię Dudziuk i Ewę Malinowską.

"Wyznajemy zasadę, że prezes, skoro jest i będzie rozliczany z tego, jak kieruje jednostką, ma prawo dobrać sobie współpracowników, którzy to gwarantują. My taki wniosek zaakceptowaliśmy" - dodał Piebiak.

Sędzia Bitner w latach 1995-1997 odbyła aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie. W 1997 r. została asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. W 1999 r. została powołana przez prezydenta na stanowisko sędziego w tym sądzie, gdzie orzekała w wydziale cywilnym.

W 2007 r. została na swój wniosek przeniesiona do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. W 2012 r. została powołana na stanowisko sędziego SO w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Także nowy wiceprezes SO sędzia Drajewicz jest zaangażowany w Stowarzyszenie Iustitia.

W związku z okolicznościami odwołania wiceprezesów rezygnację złożyła dotychczasowa rzeczniczka SO sędzia Anna Ptaszek

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.