Rzecznik prasowy NPW odwołany

Prokurator generalny Andrzej Seremet odwołał w poniedziałek dotychczasowego rzecznika prasowego Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Zbigniewa Rzepę; obowiązki rzecznika przejął ppłk Janusz Wójcik - poinformowała prokuratura wojskowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rzecznik prasowy NPW odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 cze 2013 14:29


Dotychczasowy rzecznik prasowy NPW został odwołany na wniosek naczelnego prokuratora wojskowego płk Jerzego Artymiaka. "Odwołanie płk. Rzepy wynika z realizowanych zmian strukturalnych w wojskowych jednostkach organizacyjnych prokuratury, przy jednoczesnym uwzględnieniu moich uprawnień w zakresie doboru współpracowników" - zaznaczył w komunikacie płk Artymiak.

Jak poinformowano dotychczasowy rzecznik prasowy pozostaje w prokuraturze wojskowej, będzie wykonywał obowiązki służbowe w Oddziale Prezydialnym NPW.

Obecnie funkcję rzecznika prasowego NPW ma czasowo pełnić ppłk Wójcik, prokurator Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Bez zmian pozostają telefony kontaktowe do rzecznika.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

TOMEK 2013-06-18 12:58:46

PROKURATURA WOJSKOWA niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. G. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. G.K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów.