wnp.pl

Ryszard Petru przewodniczącym rady nadzorczej PKP

0 0
Ryszard Petru przewodniczącym rady nadzorczej PKP

Minister infrastruktury i rozwoju podjął decyzję o powołaniu Ryszarda Petru na przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA - poinformowano w komunikacie.

- Doświadczenie i wiedza nowego przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA wzmocnią proces tworzenia sprawnej i nowoczesnej kolei w Polsce. PKP muszą się zmieniać, dlatego tak ważne jest, aby przy tych działaniach obecni byli ludzie, którzy uczestniczyli w wielu takich procesach, potrafią je dobrze określić i nadzorować - powiedział Zbigniew Klepacki, wiceminister infrastruktury i rozwoju odpowiedzialny za transport kolejowy.

Ryszard Petru pełnił funkcję dyrektora BRE Banku ds. strategii i nadzoru właścicielskiego, gdzie odpowiadał również za relacje inwestorskie. Jednocześnie był głównym ekonomistą banku odpowiedzialnym za badania makroekonomiczne. Pomiędzy rokiem 2004 a 2008 Ryszard Petru zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku BPH.

W latach 2001-2004 zatrudniony w Banku Światowym jako ekonomista ds. Polski i Węgier zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności zaś reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Brał udział wówczas w projektach doradczych związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej.

W latach 1997-2000 pełnił funkcję doradcy Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.

Zgodnie z ustawą z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego PKP SA jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Minister infrastruktury i rozwoju, jako minister właściwy ds. transportu reprezentuje Skarb Państwa w PKP SA, pełniąc funkcję Walnego Zgromadzenia PKP SA.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.