Ryszard Gajewski prezesem Gdańskich Melioracji, Andrzej Chudziak odwołany

Rada Nadzorcza Gdańskich Melioracji po zapoznaniu się z działaniami spółki dotyczącymi całokształtu spraw udzielania odpowiedzi na zapytanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, odwołała 24 sierpnia Andrzeja Chudziaka z funkcji prezesa zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryszard Gajewski prezesem Gdańskich Melioracji, Andrzej Chudziak odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

24 sie 2016 19:49


Chodzi o doniesienia medialne dotyczące braku urządzeń pomiarowych stanu wody. Po ulewie, która przeszła nad Gdańskiem 14 i 15 lipca okazało się, że na 4 zbiornikach poziomu wody nie mierzono. Do tego doszło do "zgrzytu informacyjnego" na linii - prezes - dyrektor techniczny- urząd miasta i opinia publiczna została wprowadzona w błąd.

Jak podaje gdański magistrat, byłemu już prezesowi zarządu Andrzejowi  Chudziakowi zostanie zaoferowana praca w spółce, zgodnie z jego doświadczeniem i kwalifikacjami merytorycznymi.

Na stanowisko prezesa zarządu powołany został Ryszard Gajewski, dotychczasowy dyrektor ds. techniczno-organizacyjnych Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o.

Ryszard Gajewski jest absolwentem Wydziału Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej, posiada uprawnienia budowlane i uprawnienia do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. realizacji projektów dofinansowywanych przez Unię Europejską (MAO).

Gdańskie Melioracje to spółka komunalna miasta Gdańska, która powstała 1 sierpnia 1993r. w wyniku przekształceń własnościowych likwidowanego Okręgowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdańsku oraz na podstawie Uchwały Rady Miasta Gdańska.

Zakres działalności spółki, to:

- administracja w imieniu miasta infrastrukturą odwodnieniową, tj. systemami melioracyjnymi oraz siecią kanalizacji deszczowej w pasach drogowych i placach na terenach Gminy Miasta Gdańska;

- bieżąca eksploatacja i konserwacja układów odwadniających, będących w jej administracji;

- utrzymywanie studni publicznych;

- eksploatacja, utrzymanie i konserwacja fontann;

- obrona przeciwpowodziowa miasta Gdańska (firma stanowi obwody interwencyjne Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Ludności – Urzędu Miasta w Gdańsku);

- projektowanie oraz wykonawstwo robót melioracyjnych, hydrotechnicznych i kanalizacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.