Ryan Lee nowym dyrektorem finansowym Atrium European Real Estate

Atrium European Real Estate to właściciel, operator oraz deweloper centrów handlowych i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryan Lee nowym dyrektorem finansowym Atrium European Real Estate

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

4 lut 2015 15:23


Stanowisko to zajmowała do tej pory Soňa Hýbnerová; odchodzi ona z Grupy po 10 latach pracy, aby realizować swoje dalsze plany kariery zawodowej w biznesie. Ryan rozpocznie pracę w Grupie 2 lutego 2015 r., natomiast stanowisko dyrektora finansowego obejmie 1 kwietnia, w momencie gdy Soňa będzie odchodzić z Grupy.

Ryan jest biegłym rewidentem i od 24 lat pracuje w międzynarodowym sektorze finansowym. Jego obecnym pracodawcą jest Central European Distribution Corporation (CEDC), producent napojów alkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej; od dwóch lat Ryan pracuje tu na stanowisku dyrektora finansowego, na które awansował ze stanowiska dyrektora finansowego Russian Alcohol Group, spółki zależnej CEDC. Podczas swojej pracy w CEDC Ryan przeprowadził restrukturyzację finansową firmy, a także był odpowiedzialny za zawarcie transakcji przejęcia za 250 mln USD czołowego dystrybutora alkoholi wysokoprocentowych i win, firmy ROUST Inc.

Zanim Ryan znalazł zatrudnienie w CEDC, pracował przez trzy lata jako wiceprezes ds. finansowych w Eldorado, gdzie także zrealizował ważny program restrukturyzacji. Jeszcze wcześniej zajmował szereg kierowniczych stanowisk na szczeblu zarządu, przez ponad dziesięć lat odpowiadając za finanse Japan Tobacco International; był m.in. wiceprezesem ds. finansowych, wiceprezesem ds. podatkowych oraz dyrektorem finansowym na Rosję. Również przez dziesięć lat Ryan pracował w Unilever plc i spółkach zależnych grupy, zajmując kierownicze stanowiska w pionie finansów na kilku różnych obszarach geograficznych.

Ryan ukończył prawo i italianistykę na Uniwersytecie Walijskim w Cardiff.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.