wnp.pl

Robert Pietryszyn został prezesem grupy Lotos

0 0
Robert Pietryszyn został prezesem grupy Lotos
Robert Pietrszyn szefem grupy Lotos. (Fot. stadionwroclaw.pl)

Robert Pietryszyn, były prezes spółki Wrocław 2012, a od 13 kwietnia p.o. prezesa grupy Lotos, stanął na czele spółki.

Robert Pietryszyn do Lotosu trafił w grudniu 2015 r., gdy dołączył do rady nadzorczej spółki. Od stycznia tego roku pełnił funkcję jej przewodniczącego, a w połowie kwietnia przejął obowiązki prezesa zarządu po odwołaniu z tej funkcji Pawła Olechnowicza.

Nowy prezes Lotosu złożył również w piątek (13 maja) rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

Robert Pietryszyn, rocznik 1979, jest absolwentem wydziału prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów Master of Business Administration (MBA) oraz Menedżerskich Studiów Podyplomowych "Zarządzanie firmą" - na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Karierę zawodową rozpoczął jako pełnomocnik zarządu spółki Kronn, gdzie w latach 2002-2004 zajmował się zarządzaniem ryzykiem finansowym - zakupem wierzytelności, a także wykonywał czynności z zakresu reprezentacji (m.in. pozyskanie kilku dużych podmiotów).

W latach 2004-2006 pełnił funkcję konsultanta/menedżera projektów w spółce Profes Capital, gdzie zajmował się bankowością inwestycyjną: restrukturyzacja przedsiębiorstw, transakcje przejęć, finansowanie, zarządzanie kryzysowe.

Czytaj też: Krupiński, Beim, Szefernaker, Pietryszyn to złote dzieci PiS. 20- i 30-latków na kluczowych posadach jest więcej

W roku 2006 Robert Pietryszyn ekspertem w PKO BP, gdzie zajmował się optymalizacją pracy banku, restrukturyzacją kosztów. Jednocześnie, w tym samym roku pełnił funkcję członka zarządu ds. organizacji i strategii w spółce Dolfamex.

W latach 2006-2008 związany był z grupą kapitałową KGHM Polska Miedź, kiedy to od sierpnia 2006 r. do marca 2008 r. pełnił funkcję prezesa klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin (w tym okresie, w sezonie 2006/2007 klub zdobył jeden z dwóch w swojej historii tytułów piłkarskiego mistrza Polski).

W latach 2008-2011 prowadził działalność gospodarczą (usługi consultingowe), zajmował się doradztwem gospodarczym w zakresie restrukturyzacji obszarów biznesowych, doradztwem strategicznym, marketingiem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Strach się bać.!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.