Robert Paluch nowym wicewojewodą lubuskim

Na początku stycznia 2016 r., Robert Paluch został nowym wicewojewodą lubuskim. Jego poprzednikiem (od 2008 r.) był Jan Świrepo z PSL, który grudniu ubiegłego roku został odwołany i przeszedł na emeryturę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Paluch nowym wicewojewodą lubuskim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 sty 2016 11:17Robert Paluch był wicestarostą powiatu nowosolskiego i sekretarzem zarządu wojewódzkiego PiS.

Był też wśród trzech osób rekomendowanych przez regionalne władze PiS na ostatnim etapie procedowania stanowiska wojewody lubuskiego.

Ostatecznie urząd wojewody lubuskiego premier Beata Szydło powierzyła Władysławowi Dajczakowi. 4 stycznia przedstawił on swego zastępcę i wręczył mu w imieniu premier akt powołania na stanowisko wicewojewody.

– Cieszę się bardzo, że będę mógł służyć wspólnie z panem wojewodą w jednej drużynie, że będziemy mogli służyć mieszkańcom woj. lubuskiego – powiedział Paluch.

Podkreślił, że podobnie jak zapowiadał wojewoda Dajczak, chce by urząd wojewódzki był otwarty dla mieszkańców regionu lubuskiego.

Robert Paluch urodził się 18 lutego 1972 r. w Kożuchowie. Od urodzenia mieszkaniec Nowej Soli. W 2004 r. ukończył politologię na Uniwersytecie Zielonogórskim, a cztery lata później na tej samej uczelni podyplomowe studia w zakresie zarządzania środkami UE. W latach 1993-2004 prowadził własną firmę usługowo-transportową, obecnie posiada gospodarstwo rolne.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.