Robert Palleschi prezesem i dyrektorem generalnym TGI Fridays

Firma TGI Fridays mianowała w środę (13 stycznia) Roberta Palleschiego prezesem i dyrektorem generalnym. Palleschi obejmie stanowisko 8 lutego, zastępując Nicka Shepherda, który odszedł z firmy w październiku zeszłego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Palleschi prezesem i dyrektorem generalnym TGI Fridays

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 12:55


Palleschi spędził 12 lat w Hilton Worldwide, firmie hotelarskiej o ogólnoświatowym zasięgu, która zarządza 12 globalnymi markami i skupia ponad 4 500 hoteli stowarzyszonych z siecią Hilton. Palleschi obecnie obejmuje stanowisko globalnego dyrektora ds. obsługi marek, a do jego obowiązków należy nadzór nad wszystkimi franczyzami i obiektami działającymi pod sztandarową marką Hilton, jak również Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton and Curio oraz A Collection by Hilton. Palleschi zajmuje się ponad tysiącem hoteli i obiektów wypoczynkowych w 91 krajach na sześciu kontynentach.

Sukcesy zawodowe

Podczas pracy w dziale ds. obsługi marek Palleschi przyczynił się do znacznego zwiększenia przychodów, w tym do dwucyfrowego wzrostu zysków z wynajmu pokoi i sprzedaży posiłków i napoi.

W 2009 r. działania Palleschiego zaowocowały błyskawicznym wzrostem obrotów marki Hilton DoubleTree. Było to możliwe dzięki dynamicznej strategii globalnego wzrostu, w ramach której szczególną uwagę poświęcono wrażeniom klientów, jakości produktów i nowej tożsamości marki. Obecnie marka DoubleTree może się poszczycić 450 obiektami i planami budowy wielu kolejnych. Ponadto Palleschi nawiązał współpracę z globalną społecznością właścicieli i franczyzobiorców hoteli, tworząc markę Curio Collection - grupę unikatowych hoteli z różnych zakątków świata, z których każdy ma własną historię i niepowtarzalny charakter.

Plany nowego prezesa

"Firma Fridays już zaplanowała szereg działań na rok 2016. Począwszy od wprowadzenia innowacyjnych zmian w menu, a skończywszy na przearanżowaniu wyglądu restauracji, marka kontynuuje rozwój strategii w oparciu o rzetelne badania wśród konsumentów. Strategia ta umożliwi zdobycie większej liczby klientów i wzrost przychodów. Innowacje będą dla rozwoju marki siłą napędową w 2016 r. i kolejnych latach" - powiedział Palleschi.

Fridays nadal korzysta z usług Egon Zehnder, czołowej globalnej firmy zajmującej się rekrutacją kadry kierowniczej, w zakresie doradztwa dla zarządu Fridays w związku z bieżącą rekrutacją.

TGI Fridays

Firma TGI Fridays, założona w Nowym Jorku w 1965, będąca własnością spółek Sentinel Capital Partners i Tri-Artisan Capital Partners, posiada ponad 900 restauracji w 61 krajach. Fridays to oryginalna sieć restauracji typu casual dining oferujących również dania z grilla, tradycyjne dania kuchni amerykańskiej i kultowe napoje serwowane przez przyjazną obsługę. Głównym zamysłem towarzyszącym założeniu sieci Fridays było stworzenie miejsca, w którym ludzie mogliby spotykać się i wspólnie cieszyć swobodną piątkową atmosferą. Idei tej przyświeca hasło "In Here, It’s Always Friday" ("U nas piątek jest codziennie").

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.