Robert Kamiński prezesem Hansgrohe

Udziałowcy spółki Hansgrohe podjęli decyzję o powołaniu Roberta Kamińskiego na stanowisko prezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Robert Kamiński prezesem Hansgrohe

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 cze 2015 11:26


Jak podkreślono w komunikacie, skierowanym do pracowników, nominacja ta odzwierciedla zaufanie wobec osoby nowego prezesa oraz uznanie dla efektów jego dotychczasowej pracy.

Robert Kamiński jest drugim prezesem w 19-letniej historii firmy Hansgrohe w Polsce. W latach 1996 – 2010 funkcję tę pełnił Lech Mielnik.

Nowy prezes związany jest z firmą Hansgrohe od listopada 2011 roku. Początkowo pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu, a od kwietnia 2013 roku był dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu. Robert Kamiński urodził się w 1967 roku w Warszawie. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki) i na University of Surrey w Wielkiej Brytanii. Prywatnie lubi podróżować i ceni analogowy wymiar życia (jest kolekcjonerem gramofonów i płyt analogowych, magnetofonów, zegarków mechanicznych, fotografuje analogowymi aparatami).

Równocześnie Frank Sommnitz - dotychczasowy członek zarządu Hansgrohe, odpowiedzialny za finanse i administrację wrócił do Niemiec, do pracy w siedzibie głównej Hansgrohe.

W jego miejsce do Zarządu Hansgrohe. powołany został Hans-Peter Wulf, szef sprzedaży regionu Europa Północ Hansgrohe.
Hans-Peter Wulf urodził się w 1973 roku w San José na Kostaryce. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Villingen-Schwenningen. Wcześniej pracował m.in. w Gaggenau GmbH oraz Duravit AG. Z Hansgrohe związany jest od 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.