Rezygnacja członków rady nadzorczej Hawe

0 0
Rezygnacja członków rady nadzorczej Hawe
W sierpniu spółka Hawe nie wykupiła na czas czerwcowych obligacji, oraz innych papierów o wartości 21 mln zł i 5 mln zł. /Fot. hawesa.pl

Wszyscy czterej członkowie rady nadzorczej Hawe zrezygnowali ze stanowisk. Powodem była sytuacja finansowa spółki.

Najpierw z członkostwa w radzie zrezygnował Wojciech Łaszkiewicz, jako powód wskazując sytuację ekonomiczno-finansową spółki, w tym w szczególności fakt złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przez wierzyciela.

Następnie z rady wystąpili Grzegorz Kuczyński, Łukasz Syldatk, Krzysztof Kufel oraz Michał Banaczkowski, wskazując jako powód negatywną ocenę działań zarządu Hawe oraz złożenie rezygnacji przez Wojciecha Łaszkiewicza.

Hawe pracuje obecnie nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, po tym jak Agencja Rozwoju Przemysłu rozwiązała umowę pożyczki dla Hawe Telekom z 2010 r., co oznacza natychmiastową wymagalność 80 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. Poręczycielem pożyczki dla spółki zależnej było samo Hawe.

Opóźnienia  i dysproporcje

We wtorek Alior Bank wezwał natomiast Hawe Telekom (spółka zależna giełdowej grupy Mediatel, należącej do Hawe) do zapłaty 15 mln zł z tytułu udzielonego poręczenia za zobowiązania Marka Falenty i Krzysztofa Rybki.

Już w maju Hawe nie wykupiło obligacji o łącznej wartości ok. 10 mln zł, oferując ich posiadaczom obligacje nowej emisji, które uplasowano w czerwcu. Spółka tłumaczyła opóźnienie dysproporcją w wykonaniu projektów wojewódzkich sieci szerokopasmowych oraz stopniem rozliczenia tych umów. W sierpniu spółka nie wykupiła na czas czerwcowych obligacji, oraz innych papierów o wartości 21 mln zł i 5 mln zł.

Spółka Advisers, jeden z wierzycieli Hawe, złożył 4 września wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej giełdowej firmy.

6 września Hawe opublikowało projekty uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 2 października. Spółka chce wyemitować do 1,5 mld nowych akcji, podczas gdy obecnie kapitał dzieli się zaledwie na 107,2 mln walorów.

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych.

Poprzez dedykowaną spółkę ORSS realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową w województwach warmińsko - mazurskim oraz podkarpackim.

W pierwszej połowie 2015 roku przychody Hawe wzrosły do 189,9 mln zł (z 121,7 mln zł przed rokiem), jednak spółka zanotowała 19,3 mln zł straty netto (17,8 mln zł zysku rok wcześniej).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.